About Us

Multidisciplinary design firm Novarch Interior Desıgn brings spaces to life for some of the world’s most iconic luxury brands and top-tier global developers. Tactile, layered, and immersive interiors have established our reputation for masterful storytelling through design, and have made our hospitality and residential projects award-winning and time-tested.

Hikayemiz

Kurulduğumuz günden bu yana farklı fonksiyon ve kapsamdaki bir çok markalı konut, turizm işletmesi, çok amaçlı sosyal mekan ve sağlık yapısını özgün bir bakış açısıyla, edindiğimiz bilgi ve birikimlerin ışığında, dünyada her an değişmekte olan tasarım trendlerini de takip ederek; insan odaklı, efektif ve öznelleştirerek tasarladık.

Novarch İç Mimarlık olarak 2005 yılından buyana sayısız mekanın tasarım ve uygulama projelerinde başarıyla yer alıyor; sanatı yaşam alanlarına entegre ediyoruz.

Yurt içinin yanı sıra yurt dışında elde ettiğimiz başarıları ve layık görüldüğümüz ödülleri, her biri alanında uzman bir kadroyla hizmet veriyor olmamızın doğal bir sonucu olarak görüyoruz. Çünkü biz inanıyoruz ki her projeye sıradışı bir yaklaşım getirmek, ancak profesyonel bir ekibin uyumlu çalışmasıyla gerçekleşir.

Bugün itibarıyla başlangıçta belirlediğimiz hedeflerimize ulaşmış ve hatta çok daha ilerisine geçmiş olmaktan kıvanç duyuyoruz. Şimdi sıra, geleceğin tasarımlarını oluşturmakta ve uzmanlıktan aldığımız gücü yeni projelere yansıtmakta… Zamanı hizmete çeviriyoruz…

Design Philosophy

Driven by a passionate curiosity in the human experience, and believing that a sense of wonder and discovery are key to the creation of meaningful environments, Studio Munge creates luxurious design experiences that are warm and timeless—but also surprising and dramatic. Our unique approach combines our clients’ business needs with unparalleled design solutions that will yield emotive, functional, human-conscious, beautifully designed interiors.
We bring stories to life in a way that takes the visitor on an emotional journey through space. Our holistic approach, in which no detail is overlooked, instills our projects with purpose and beauty in equal measure.