2019'un İç Mimari Trendleri Nelerdir?

2019'un İç Mimari Trendleri Nelerdir?

Moda dünyasında olduğu gibi iç mimari dünyasında da her sezon değişen trendler, mekanların görünümüne ve çizgisine yeni bir soluk katmakta, ilk görüşte büyüleyici bir etki bırakarak günümüzün iç mimari trendlerine uygun bir görünüm sergilemektedir. İç mimarlık firmaları sezon trendlerini toplumsal alışkanlıklara ve özelliklere göre uyarlayarak çarpıcı ve dikkat çekici tasarımlar ortaya koymaktadır. Modern ve klasik çizginin bir arada kullanıldığı iç mimarlık görünümleri, 2019 yılının en popüler ve revaçta olan mimari uygulamaları arasında ilk sırada bulunuyor. Renklerden dekorasyona kadar 2019 yılının öne çıkan iç mimari trendlerini sizler için bir araya getirdik.

- Pastel Tonların Yumuşaklığı:

Geçtiğimiz yıllarda oldukça popüler olan zıt ve keskin renklerin bir arada kullanımı, 2019 yılında yerini daha yumuşak geçişlere ve pastel tonlara bıraktı. Dekorasyonda kullanılan dekor ürünlerinden, mekanların renklerine kadar tüm alanlarda pastel tonlarının hakimiyeti öne çıkmakta. İç mimarlık şirketleri yeni tasarımlar oluştururken mekanların kendine özgü görünümlerini pastel tonlarla bir arada kullanarak, girildiği ilk anda huzur veren ve sakinleştirici bir etki yaratan tasarımları ilk tercih olarak sunuyor. Bu sayede ister ticari amaçlı olsun, ister yaşadığınız özel alanlar olsun, bulunduğunuz her yerde pastel tonların yumuşaklığını hissedecek, daha huzurlu mekanlara sahip olabileceksiniz.

- Modern Çizgiler:

İç mimaride kullanılan renklerin yanı sıra, tercih edilen dekor ürünleri de görünümü tamamlama açısından çok önemlidir. Klasik çizginin yerini daha modern görünümlü eşyalara bıraktığı 2019 yılında, teknoloji ve uzay çağını hissettiren iç mimar tasarımları ön plana çıkıyor. Klasik dekorasyonların yoğun ve yorucu detayları yerini daha düz ve yumuşak çizgilere bırakmakta, sadeliğin kusursuz ve çarpıcı görünümü ile tarzınızı tamamlayarak ilk girildiği anda etkileyici ve modern bir görünüm ortaya çıkacaktır. Her mekanın kendine özgü ruhunu modern çizgilerle birleştiren İstanbul iç mimarlık firmaları 2019 yılında dekorasyonun ve mimarinin en özgün seçeneklerini sizlerle buluşturuyor!

- Dekorasyon Tamamlayıcıları:

İç mimaride mekanlarda tasarım kadar, dekorasyonlarda kullanılan tamamlayıcı ögeler ve aksesuarlar da büyük önem taşımaktadır. Novarch en ince detaylara kadar oluşturduğu iç mimari tasarımları ile kusursuz ve etkileyici bir görünüm oluşturmakta ve kendinizi her zaman iyi hissedeceğiniz mekanlar yaratmaktadır. Dünyanın en son iç mimari ve dekorasyon trendlerini sizlere getiren Novarch ile hayallerinizin ötesinde iç mimari görünümlere sahip olabilirsiniz.

2019 yılının dekorasyon ürünlerine baktığımız zaman yuvarlak ve yumuşak çizgili ürünlerin ön plana çıktığını görüyoruz. Yoğun detaylardan ve karmaşadan uzak görünümler yeni sezonun en popüler akımları arasında bulunuyor. Mimari seçeneklerde olduğu gibi aksesuarlarda da pastel tonlarının ön plana çıktığını ve mekanlarda bütünleyici bir hava oluşturmanın önemli olduğu unutulmamalıdır. Dekorasyonlarda aksesuarları kendiniz seçebileceğiniz gibi,Novarch'ın deneyimlerine kendinizi bırakabilir, sizin yerinize en ince detaylarıyla bir bütün olarak hazırlanmış iç mimari tasarımlarına sahip olabilirsiniz.