Yeni Sezonda İç Mimarlık Trendleri Ne Olacak?

Yeni Sezonda İç Mimarlık Trendleri Ne Olacak?

Her yeni yılda trendleri tahmin etmek her zaman eğlencelidir. İyi bir stilin hiçbir zaman modası geçmezken, bazı iç tasarım trendleri çevre, teknoloji ve zaman gibi daha büyük sorunların nasıl algılandığındaki değişiklikleri temsil eder. iç mimarlık firmaları bu yıl sürdürülebilirliğin öneli olduğunu vurguluyorlar. İç mekanlardaki sürdürülebilirlik, her zamankinden daha yaygın hale geldi. Çevreye daha duyarlı bir yaşam konsepti, iç mimarlık ofisleri metodolojisinde kökleşmiş hale geldi.

Ne Kadar Çok Şey Değişirse, O Kadar Aynı Kalırlar

Mimarlar uzun süredir nihai sürdürülebilir malzemenin tuğla olduğunu anladılar. iç mimarlık ofisleri tuğlaya kesin bir dönüş yaptı. Tuğla, topraktaki doğal kilden yapılır ve yüzyıllar boyunca kalıcı olabilir. Sürdürülebilirliğe yönelik bu eğilim, geri kazanılmış ahşaptan ve daha fazlasını içerdiği için tercih edilir. iç mimarlık ofisleri bünyesindeki tasarım uzmanları, daha sürdürülebilir olma fikrinin, temellerini inşa etmek için alternatif kaynaklar aramayı amaçlayan birçok markayla tasarıma kapsamlı bir yaklaşım getirecek şekilde büyüdüğünü belirtiyor. iç mimarlık şirketleri bünyesinde hizmet veren uzmanlar, iç mimari tasarımında uzun ömürlü objelere odaklandıklarını söylüyorlar. İç mimarlık ofisleri artık insanları yıllarca sürecek tasarımları satın almaya yönlendiriyor.

Minimalist, Modern, Cesur

Her yıl değişen ev dekorasyon modası bu yıl da benzersiz yeniliklerle karşımıza çıktı. Tasarımlar minimalist, modern tasarımın cesur yeni detaylara dönüşecek. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da içi bembeyaz odalar görmek mümkün. Sonuç, kendi alanınızda bazı renkli riskler almanız için size ilham veren, canlı ve göz kamaştırıcı oda koleksiyonu olacak. Tek renge boyanan odalarınızda tek bir ürünü patlatmak için canlı renklerden oluşan bir ev aksesuarı seçebilirsiniz.

Mutfaklar Renkleniyor

Mutfaklarda daha renkli tonlar tercih edebilirsiniz. Renkli mutfak dolabı trendini açık mutfak fikri devam ediyor. iç mimarlık firmaları açık konsept fikrini gerçekten popüler hale getirdi ve bu nedenle oturma odalarına ve yemek odalarına açılan geniş iç mutfak alanlarını görmeye başladık. Aynı çizgiler boyunca, mutfaktaki adalar geçmiştekilerden daha büyük ve benzersiz bir şekilde şekillendi. iç mimarlık firmaları bu alanlarda, özellikle şömineler, adalar ve benzersiz geri tepmeler kullanıyor.

Bu Kış Şık ve Sıcak Olacak

Şömineler bu yıl için iç mekanlarda birer zorunluluk olarak görünüyor. iç mimarlık şirketleri şöminelerin bulunduğu odaların rahat bir köşe veya odak noktası olarak hizmet verebileceğini söylüyor. Klasik şömineler ağırlığını korurken elektrikli şömineler ise her geçen gün popülerliğini artırıyor.

Pencerelerle Birlikte Beğeni De Büyüyor

Büyük pencereler son yıllarda oturduğu tahtından kalkacağa benzemiyor. Büyük pencereler ve muhteşem manzaralar sunan odalar, iç mimarlık şirketleri tarafından evin popüler odaları olarak lanse ediliyor. Odaların içine yerleştirilen gerçek bitkiler hem iş yerlerinde hem de evlerde yaşanmışlık hissi veriyor. Güneş alan odalarda canlı bitki kullanımıyla aynı zamanda estetik görünüme kavuşuyor.