Akıllı Ofis Dekorasyon Fikirleri Nelerdir?

Akıllı Ofis Dekorasyon Fikirleri Nelerdir?

İyi bir mekân tasarımı, sizi rakiplerinizden ayıran tek fark olabilir. Çoğu zaman sizi ve imajınızı anlatan ufak bir ambiyans bile, müşteriler ile aranızda bağ kurmanızda büyük bir rol oynuyor. İç mimarlık şirketleri özellikle son yıllarda ofis tasarımı üzerinde yoğunlaşmış durumdadır.

Akıllı ofisler yenilik ve teknolojinin ön saflarında yer almaktadır. Yeni nesil iç mimarlık çözümleri ile şirket merkezinizi ileri bir seviyeye götürmek için yatırım yaptığınızda, iş yerinizin yönetimini ve verimliliğini aktif olarak geliştiriyorsunuz. İç mimarlık firmaları alanda yaptıkları çalışma ve referanslar ile size uygun olan tasarım hakkında yönlendirici olmaktadır.

İnternet ve sürekli büyüyen tasarım pazarı, mekânları deneyimleme biçimimizi tamamen yeniden tanımladı ve devrim yarattı. Öncelikle çalışanların kendi alanlarını kişiselleştirmesine izin vermek gerekiyor. Böylelikle iş yerinde verimlik artacak ve daha iyi üretkenlikle sonuçlanacaktır.

Tasarım Tabanlı Akıllı Ofisler

İşyerlerinizi daha akıllı hale getirmenin iki yolu vardır. Teknolojiyi ve tasarım tabanlı teknikleri kullanmak. Öncelikle konusunda uzman bir iç mimar eşliğinde, birkaç tasarım öğesinin bir ofisteki atmosferi nasıl tamamen dönüştürebildiğine bir göz atacağız.

1. Etkinli Tabanlı Ofis

Etkinlik tabanlı bir iş yerinde, bütün gün aynı masada çalışmıyorsunuz. Bunun yerine, ne yaptığınıza bağlı olarak çalışma alanınızı seçersiniz. Ekip masaları, kafe bölümü, okuma köşeleri, toplantı alanları, yoğun çalışma alanları, sessiz kabinler ve hatta gizlilik gerektiren iş bölümleri şeklinde düzenlenmektedir.

2. Biyofilik Tasarım

Doğadan ilham alan bir akıllı ofis tasarımı, bugünlerde oldukça popülerdir. İç mekân bitkilerini ve diğer organik malzemeleri kullanarak birçok doğal ışık ve manzarayı birleştirerek bu konsepti ofislerinizde taklit edebilirsiniz.

Biyofilik ortamın işçi memnuniyetini ve üretkenliği artırdığı, hatta hastalık oranını azalttığı bilinmektedir. Temiz hava, iyi manzaraya erişim ve gün ışığı, çalışanlar üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Bu daha iyi performans ile sonuçlanır.

3. Renkler ve Dokular

Doğadan ilham alan ortamlarla çevreli olduğumuzda, zihnimiz daha rahat aktive oluyor. Bunlar ahşap, taş, metal ve daha fazlası gibi dokuları içerir. Bu doğal yüzeyleri bir ofiste kullanmak otomatik olarak sakinleştirici bir ortama neden olabilir. Bambu bölme duvarları, jüt dokulu mobilya döşemeleri, çıplak tuğla duvarlar, ahşap zeminler, metal dekorasyon parçaları ve bu tür bir atmosfere ilham verecek benzeri şeyler seçilebilir.

Renk söz konusu olduğunda, ofisinizde marka ve logonuz için grafik ekibinin oluşturduğu renkleri kullanabilirsiniz. Ancak, ambiyansı süslemek için mobilyanızda veya duvarınızda birkaç kalın renkli vurguyu seçmeniz her zaman önerilir. Aksi takdirde, oldukça sıkıcı görünecektir

4. Ev Benzeri Bir Atmosfer

Akıllı ofis tasarımı, geçmiş ofislerin tipik sertliğini asla sürdürmez. Steril, gizemli ve tamamen resmi bir ortamda çalışma fikri, çoğu çalışanın verimliliğini engeller. İç mimarlık ofisleri bu konuda da öncülük ediyor.

Kullandığınız ev tipi mobilyalar ve sıcak renkler, rahat bir aydınlatma ile home-ofisinizi oluşturuyor. Ne kadar ev ortamına yaklaştırmak isteğinize bağlı olarak uyku alanı, oyun odası veya bir meyve suyu barı da ekleyebilirsiniz.