Cafe Dekorasyonlarına Uygun Aksesuar Ve Mobilyalar Neler?

Cafe Dekorasyonlarına Uygun Aksesuar Ve Mobilyalar Neler?

Kafelerin dekorasyonu son on yıl içerisinde devrim niteliğinde değişimlere ev sahipliği yaptı. Artık çok daha otantik ve egzotik olarak nitelendirilebilecek dekorasyon fikirlerini en uygun fiyatlarla hayata geçirmek mümkün. Kişiye özel üretimlerin artması profesyonel destek alınmadan dekorasyonların tamamlanmasında önemli bir rol oynuyor.

Kafelere Uygun Mobilya ve Aksesuar Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1- Mekanın Genel Tarzı: Mekanın genel tarzı hangi stilleri teşkil edeceği önceden belirlenmelidir. Genel olarak cafe dekorasyon modelleri klasik ve sportif olarak iki ana başlıkta yer almaktadır. Daha sonra ana başlıkta yer alan cafe dekorasyonları birçok alt kümeye ayrılmaktadır. Kimileri Retro olurken, kimileri İskandinav tarzı yansıtmaktadır. Sipariş edilecek mobilya ve aksesuarlar belli bir tarzın uzantıları olmalıdır. Bu şekilde dekoratif bütünlük sağlanabilir.

2- Bütçe: Önce bütçe belirlenmeli, daha sonra siparişler verilmelidir. Günümüzde hem hesaplı hem de şıkdekorasyonlara imza atmak seçimler doğrultusunda mümkündür.

3- Kişiye Özel Mobilya Alternatifleri: Son zamanlarda giderek popüler olan kişiye özel mobilyalar evlerden sonra cafe dekorasyon fikirlerinde de sıklıkla yer bulmaktadır. Kişiler aklında yer alan mobilya ve aksesuar türlerini sipariş edebilir ve mekanlarını tamamen özgün hatlarla dekore edebilir.

4- Ahşap ve Masif Uyumu: Derinin yanı sıra ahşap ve masif uyumuyla birleştirilen cafe dekorasyonları müşteri çekmek için de uygun bir ortam hazırlamaktadır. Özel cilalarla üstünden geçilen ahşap mobilyalar hem estetik hem de sağlıklı bir atmosfer yaratmaktadır.

Büyük Boy Saksılıklar İle Ferah Mekanlar

Orta ve büyük boyda sipariş edilebilen saksılıklar cafe dekorasyonları kapsamında değerlendirilebilir. Tamamen ahşap olan bu ürünler kafelerin genel görümünü hesaplı bir şekilde değiştirmek isteyenler için idealdir. Çam ağacından üretilen versiyonları revaçtadır. Özellikle terası bulunan cafe dekorasyon aşamalarında sıklıkla tercih edilmektedir. Toplu halde alınıp belli bir simetriyle cam ve pencere kenarlarında kullanılabilir.

Lambalı Tabelalar ile Retro Tercihler

Toplamda 5 lambadan oluşan özel tabelalar kafelerinde özellikle 80'lerin havasını yansıtmak isteyenlerin sipariş edebileceği bir aksesuardır. Özel ve korunaklı kutularında gönderilen bu tabelalar eskitme tarzda bir görünüme sahiptir. Mekanın hem iç hem de dış kısmında kullanılabilir. Kurulumu son derece basit olup çalışması için iki adet pil yeterlidir.

Deri ve Ahşap Karışımı Oturma Grupları

Kumaşı hakiki deri ayakları ahşap olan oturma grupları, kafelerine gelen misafirlerin konforunu düşünen mekan sahiplerinin bir numaralı tercihidir. Ahşap vizyonunu deri kalitesi ile birleştiren bu modeller özellikle geniş hacimlere sahip kafeler için uygundur. Dört ve altı kişilik versiyonları mevcuttur. Mekanları çok daha lüks göstermesi bakımından da makul bir seçenek olarak kataloglarda yer almaktadır.

Şömine Görünümlü Metal Odunluklar

2019 yılı itibariyle en çok sipariş edilen kafe aksesuarlarının başında metal odunluklar geliyor. Çömine görünümlü olan bu aksesuarlar özellikle rustik bir beğeni ile dekore edilmiş kafelerde uygulanabilir. Son derece estetik ve farklı görünen bu aksesuarların paslanmaz çelikten imal edildiği için uzun ömürlü kullanımlara açıktır.