Cafe Dekorasyonlarında En Yeni Trendler Nelerdir?

Cafe Dekorasyonlarında En Yeni Trendler Nelerdir?

İnsan yaşamı her geçen gün daha da gelişip yenileniyor. Bu yenilikleri yaşamın bir çok alanında görmek mümkün. Elbette yenilikler söz konusu olduğunda dekorasyon trendlerini es geçmek mümkün değil. Son zamanlarda çeşitli yaşam alanlarına uygulanan birbirinden şık dekorasyon trendleriyle karşılaşıyoruz. Özellikle son dönemlerin cafe dekorasyonları, ziyaretçilerini kendi evinde gibi hissettirmeyi amaçlıyor. Başarılı bir cafe dekorasyon için yeni trendlerden haberdar olmakta fayda var.

Retro Kafeler

Retro tarz, eskiye duyulan özlem sonucunda doğdu. Önce evlerde kullanılan retro dokunuşlar daha sonra ofislere taşındı. Şimdilerde isecafe dekorasyonları arasında önemli bir yere sahip oldu. Retro tarzdan esinlenilen kafelerde canlı renkler dikkat çekiyor. Bu renkler ortama sıcak bir atmosfer kazandırıyor.

Bu dekorasyonun en göz alıcı yanı, eski çağrışımlı masa ve sandalyeler oluyor. Bununla birlikte duvarlarda kullanılan yazılar, eskileri yad eden fotoğraf ve posterler oldukça başarılı. Günümüzde retrocafe dekorasyon tarzı oldukça yaygınlaştı. Özellikle geçmişe özlem duyanlar bu tür mekanları özellikle tercih ediyorlar.

Minimalist Tarz Kafe Dekorasyonu

Minimalizm, yaşamın her alanında kullanılan bir trend halini aldı. Bu akımın bu kadar çok sevilmesinin sebebi, sade bir şıklık getirmesi. Ve bu tür dekorasyonda az eşya kullanılması. Bu sayede çok küçük mekanları bile başarıyla dekore etmek sağlanıyor. Buradan hareketle minimalistcafe dekorasyon modelleri de son dönemde ilgi görüyor.

Bu tarzda dekore edilen kafelerde gösteriş yerine sadelik hakimdir. Renklerde beyazın tonları uygulanıyor. Basit görünümlü ve çok şık birkaç masa ve sandalyenin yerleştirilmesiyle dekorasyon tamamlanıyor. Bu tür mekanlarda duvarlar mümkün olabildiğince boş bırakılıyor Beyaz ve aydınlık bir alan kalması sağlanıyor. Duvarlara yansıtılan ışıklar, mekanın daha aydınlık görünmesine yardımcı oluyor.

İskandinav Dekorasyon Tarzı ve Kafeler

İskandinav tarzı dekorasyon da son yılların sevilen trendlerinden biri oldu. Bu tür dekorasyon genellikle evlerde tercih ediliyor. Fakat uygun bir tasarım ile bu tarzdancafe dekorasyonları elde etmek hayal değil. Bilindiği üzere İskandinav tarzı da sadelikten yana olan bir akımdır.

Kafede açık renkli, uygun koltuklar, duvarlarda kullanılan abartısız objelerle işe başlayabilirsiniz. Masa olarak genellikle ahşap çağrışımlı ürünler tercih edilebilir. Hatta bazı bölümlerde İskandinav tarzı kilimler kullanarak, müşterilerinize kendilerini evinde hissettirebilirsiniz. Bu tarzın olmazsa olmazı uzun sarkıt avizeler, kafenize sıcak bir hava katacaktır.

Country Tarzlı Kafeler

Son yılların sevilen başka bir dekorasyon trendi de country tarzıdır. Bu tarz ile cafe dekorasyonları oluşturmak oldukça keyiflidir. Country, modern yaşamdan sıkılan insanların doğaya duyduğu özlemi çağrıştırır. Mekanınızda kullanacağınız bitkiler, doğal deriden ve ahşaptan yapılan objeler, bu tarza uygun olacaktır.

Bu tarzın en uygun renkleri açık mavi, turkuaz, beyaz tonlarıdır. Duvarlarda antika çağrışımlı objeler ve tablolar kullanılabilir. Hatta uygun köşelere konulacak ahşap, el yapımı biblolar da başarılı bir country havası sunacaktır.