Deri Koltuk Ürünlerinde En Yeni Modeller Hangileri?

Deri Koltuk Ürünlerinde En Yeni Modeller Hangileri?

Diğer koltuk türlerine göre biraz daha pahalı olan deri koltuk modelleri çeşitli fiyat aralıklarında satışa çıkarılıyor. İç dekorasyonlarda kullanılmak üzere daha ucuz modeller bakanlar hakiki deri görünümlü koltukları tercih etmektedir.

Hakiki deri olan çeşitlerine ise rağbet oranı yıldan yıla artış gösteriyor. Uzun ömürlü olan bu koltuklar kalitesi ve diğer mobilyalara olan uyumuyla da fark yaratmaktadır.

İtalyan Stili Deri Koltuk Seçenekleri

Ofislerine ve evlerine Avrupai bir hava katmak isteyen kişiler İtalyan stili deri koltuk modellerinde karar kılabilirler. A1 kalitesine sahip olan bu ürünlerin yapımında insan ve çevre sağlığını riske atacak hiçbir malzeme kullanılmıştır. Bu sayede hem estetik hem de sağlık kriterleri gereğince sıklıkla talep edilmektedir.

Çeşitli Avrupa ülkeleriyle birlikte Türkiye'de de son yıl için İtalyan tarzı deri koltuklarına olan ilgi artıyor. Tamamen gerçek dana derisinin kullanıldığı bu mobilyaların garanti süreleri ise 5 yıl gibi uzun bir zaman tekabül ediyor. Fiyatları biraz pahalı bulunsa da sağladığı uzun ömürlü garanti tercih edilmesinde en önemli etken olarak görülmektedir.

Ahşap Ayaklı Deri Koltuk Modelleri

Özellikle ofislerde tercih edilen koltuklar deri kalitesi ile ahşap estetiğini bir arada sunuyor. Eskitilmiş metallerin antik unsurlarla bezendiği bu koltuklar, Vintage ve Retro tarzında dekore edilmek istenen toplantı ve eğitim salonları için de değerlendirilebilir.

Üzerinde bulunan kapitone düğmeler koltukların kalitesini tam anlamıyla yansıtmayı başarıyor. Üstelik kullanılan düğmelerin tamamının kendi derisinden yapılmış olması da yeni bir özellik olarak alıcılara sunuluyor. Cilası da özel süreçlerden geçirilmektedir. Kullanılan özel ceviz cilası, estetik olduğu kadar ürün ömrünü uzatmaya yöneliktir.

28 dns süngerden imal edilen deri koltuklar deformasyon riskini en aza indiriyor. İskeletinde ise en çok tercih edilen malzeme, kayın kerestesidir. Fırınlanmış olan iskelet, bir koltuktan beklenen tüm rahatlığı maksimum oranda sağlıyor.

Neden Deri Koltuk?

Neden deri koltuk sorusunun günümüzde rasyonel karşılıkları saymakla bitmez. İç mimarların da bir numaralı tercihi olan deri koltukların kullanım özellikleri ve sunduğu avantajlar gözle görülür biçimde diğer mobilya çeşitlerinden farklıdır.

1- Estetik ve İddialı Görünüm: İçerisinde deri koltuğun yer aldığı her dekorasyon iddialı bir estetik düzleme sahiptir. Farkını anında ortaya koyar ve iddialı bir görsellik sunar. İster evde ister ofiste deri koltukların birçoğu lüks bir intiba uyandırması bakımından tercih sebebidir.

2- Rahatlık: Çeşitli dns derecelerine sahip olan süngerler deri koltukların vaat ettiği konforu da beraberinde getiriyor. Sırt ve boyun ağrılarının da önüne geçen bu modeller, özellikle yönetici mobilyalarının vazgeçilmez bir parçası olarak sipariş ediliyor.

3- Her Mobilya ile Uyum: Deri koltuklar genelde siyah ve gri gibi karakteristik renklerde imal ediliyor. Hem renkleri hem de koltukların genel görünümü diğer mobilya ve aksesuarlar ile tam bir uyum içerisinde yer almasını kolaylaştırıyor.