Deri Koltukla Mekan Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Deri Koltukla Mekan Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Geçmiş yıllarda deri koltuk büroları zengin görünüme kavuşturan nadide parçalar arasında sayılmıştır. Bu düşünce günümüzde de devam etmiştir. Tamamen deri ile döşenmiş bir büro her zaman şık ve zengin bir görünüm yakalamanın ilk adımı sayılmaktadır. Son yıllarda derinin bizlere sunduğu zenginlik evlerde de baş köşeyi almıştır. Özelikle evlerin salonlarında derinin büyüleyici gücünü hissetmek mümkündür. Yalnızca evlerde değil kafe ve barlarda da derinin otantik zenginliğinden faydalanılabilir.

Deri Koltuk Seçiminde Renk Alternatifleri

Deri deyince akla ilk olarak kahverengi ve siyah gibi koyu renkler geliyor. Özellikle siyahın büyüleyici ve asil havası mekanınıza hoş bir hava katsa da alternatif renklerden de faydalanmak gerekebilir. Bu noktada deri koltuk kendini bir hayli geliştirmiştir. Son yıllarda deri modellerde renk seçeneği artmıştır. Sarı, kırmızı, mavi, krem gibi çeşitli renkler üretilmeye başladı.

Deri modellerde renk seçimi konusunda duvarların ve perdelerin rengi dikkate alınmalıdır. Perdelerde tercihiniz koyu renklerden ise mutlaka deri modellerde canlı renkler tercih edilmelidir. Ortam spor ise klasik modellerle zenginleştirmek mümkündür. Yani zıtlıklardan faydalanmak deri modellerde her zaman avantaj sağlayan bir unsur olmuştur.

Deri Koltukla Salon Dekorasyonu

Evlerin en özel köşelerinden biri olan salonlar, deri koltuk modelleriyle modern bir hale sokulabilir. Ancak tamamlayıcı bir şıklık yakalamak her zaman önemli olan bir unsurdur. Renkler dikkate alındığı zaman daha oryantalist bir salonda kırmızının iddialı gücü kullanılabilir. Kımızı her zaman ihtişamın ve öz güvenin simgesidir. Oryantalist salonlarda bu sebeple tercih edilebilir.

Salonunuzda spor bir hava yakalamak istiyorsanız hardal sarısı ile dikkatleri çeken, metal ayak deri modeller kullanılabilir. Koltuk ayakları metal ise mekanda gümüş rengi yoğunluğu ile uyum yakalanabilir. Son yıllarda işlemeli modeller vitrinlerdeki yerini almıştır. Bu modellerin ihtişamlı şıklığı evlerde saray havası oluşturmaktadır. Bu deri modelleri klasik ortamda kullanmak basite kaçacaktır. Bu sebeple spor aksesuarlarla zıtlıkların gücünden faydalanmak mümkündür.

Şık Aksesuarlarla Deri Uyumu

Ortamın havasını değiştiren aksesuarlar deri ile de önemli ölçüde uyum sağlayabilir. Eskimeyen deri koltuk, ortama modern bir hava katıyor. Bu havayı şık aksesuarlarla zenginleştirmek gerekmektedir. Koyu renk deri modeller için açık renk duvar boyası tercih edilmelidir. Böyle bir ortam sade aksesuarlarla desteklenmelidir. Boş duvarlarda tablo kullanmak modern bir dekorasyon sağlayacaktır. Ancak tablo sayısını abartmamakta fayda var.

Deri tasarımlarda sade halılar ortamın havasını güzelleştirmektedir. Ayı postu ya da tüylü halılar da ortama zenginlik katan unsurlar arasındaki yerini almıştır. Deri tasarımlarda stilinize uygun biblolar ve çiçekler tercih edilebilir. Ayrıca şık fotoğraf çerçeveleri ile ortamı tamamlamak mümkündür.

Deri Koltukta Kaliteye Dikkat

Evinizde ya da iş yerinizde deri koltuk seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta kalitedir. Derinin cinsi bu kaliteyi belirleyen en önemli unsurdur. Seçmiş olduğunuz derinin suni ve gerçek deri olmasına özen göstermek gerekmektedir. Aksi taktirde eşyanız uzun ömürlü olmayacak, kısa sürede deforme olup yıpranacaktır. Yapay modellerde maliyet düşüktür. Ancak kısa zamanda yıpranacaktır. Şık bir dekorasyon ürünü olan deri, oldukça dikkatli kullanılması gereken bir modeldir.