En Yeni Cafe Restoran Ve Mağaza Trendleri

En Yeni Cafe Restoran Ve Mağaza Trendleri

Günümüzde değişen trendler iç mimarlık alanında da etkili oluyor. Bu yönde son yıllarda büyük değişimler yaşandı. Özellikle mağazalar, cafe ve restoranlar yeni bir yüze sahip oluyorlar. Yenilenen bu tasarımlarda ergonomik kullanım öne çıkmakta. Firmamızın size sunduğu iç mimar hizmetleri yeni trendleri takip etmektedir. Deneyimli ekibimiz en yeni trendleri, mekanların ruhuna uygun biçimde tasarlamaktadır.

En Yeni Cafe Ve Restoran Tasarımları

Son zamanlarda cafe ve restoranlar sıcak bir havada tasarlanıyorlar. Bu mekanları ziyaret edenlerin kendilerini samimi bir atmosferde hissetmesi hedefleniyor. Mekanlarda kullanılan renkler, sıcak ve soğuk renklerin birleşiminden oluşuyor. Bazen de metalik ve parlak renkler tercih ediliyor. Duvarlarda ve zeminlerde uygulanan bu renkler, aydınlatma objeleriyle destekleniyor. Duvardan aydınlatma seçenekleri, son zamanlarda daha sık kullanılmakta. Bu şekilde dizayn edilen mekanlar, şık bir esinti sunuyor. Aynı zamanda mekanda çok daha ferah bir ortam sağlanmaktadır.

Yeni mekan tasarımlarında ergonomik kullanıma önem verilmektedir. Ergonomi, bir mekanın verimli kullanmaya elverişli olmasıdır. Bu durum, yeterli yere sahip olmayan alanlarda işlevsellik sunmaktadır. Küçük mekanlarda bazı bölmelerin oluşturulması, tasarımların bir parçasıdır. Bu tür alanlarda doğal ışığın geçişine izin verilir. Böylelikle mekan çok daha aydınlık gösterilmektedir. Mekanın pencereleri az ve küçük olsa dahi, başarılı tasarımlar ışığı yeterli kılabilir. Açık duvar renkleri, ışığı yansıtan objeler, etkili bir tekniktir.

Mağazalarda Yeni Trendler

Özellikle büyük şehirlerde mağazalara olan ilgi büyüktür. Bu durum, birçok yeni mağazanın açılmasını sağlıyor. Bu mağazaların başarılı biçimde dizayn edilmesi , işletmenin başarısını arttırmaktadır. Firmamız iç mimarlık firmaları arayışlarınızda sizlere işlevi yüksek çözümler sunmaktadır. Deneyimli ekibimiz birçok başarılı mağaza tasarımına imza atmıştır. Mağaza tasarımında esas alınan, düzenli ve şık bir görünümdür. Ortamın verimli kullanılması esastır. Bunu sağlamak için öncelikle mekanın incelenmesi gerçekleştirilir.

Bazı tasarımlar, şık olduğu halde her mekana uygulanmaz. Bunun için öncelikle uygun konseptin belirlenmesine ihtiyaç duyulur. Mekanın ebatları, ışığı hangi cepheden aldığı önemli detaylardır. Yapılan tasarımlarda bunlara dikkat edilmektedir.

Günümüz mağaza tasarımlarında ürünlerin vurgulanacağı alanlar, önem taşımaktadır. Bunu yaparken etrafta müşterilerin rahatça hareket edebileceği alanların bırakılması gerekir. Sizlere iç mimarlık şirketleri olarak sunduğumuz çalışmalarda bu incelikler gözetilmektedir.

Mekanlarda Keyifli Köşeler Oluşturmak

Yeni dönem mekan tasarımlarda, hoş köşelerin oluşturulması hayli yaygınlaştı. Kafelerde kitap okuma köşeleri, bunun örneğidir. Veya mağazalarda müşterilerin dinlenebileceği bir alan gayet hoş bir detaydır. Bu tür tasarımların kullanıldığı mekanlar, daha çok ilgi görmektedir. Hazırlanan köşelerin sıcak bir atmosfer sunması değerli bir detaydır. Bunda da yine kullanılan renkler, seçilen objeler önem taşır. Bu tür ufak dokunuşlarla mekanları keyifli hale getirebilirsiniz. Hayalinizdeki mekanları gerçekleştirmek, günümüz koşullarında bir hayli kolaydır. Firmamız istanbul iç mimarlık firmaları ihtiyaçlarınız için yanınızdadır. Hizmetlerimizin detayları hakkında bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.