Evlere Ve Ofislere Uygun Deri Koltuk Modelleri Neler?

Evlere Ve Ofislere Uygun Deri Koltuk Modelleri Neler?

Son on yıl içerisinde deri koltuk imalatında ve satışında gözle görülür oranda bir artış yaşandı. Bunda en önemli rolü kumaş koltuklara olan rağbetin yarı yarıya düşmesi oynuyor. Bununla beraber birçok üretici firmanın deri koltuk alanında indirime gidiyor olması da en büyük etkenlerden biri olarak görülüyor. Sonuç olarak hakiki deriden imal edilen koltuklar hem ofislerde hem de evlerin çeşitli odalarında sıklıkla tercih edilmektedir. 2019 yılı itibariyle birçok farklı modele ev sahipliği yapan deri koltuklar, öne çıkan özellikleriyle de sipariş listelerinde yer alıyor.

Neden Deri Koltuk?

1- Daha Lüks Daha Gösterişli: Özellikle modern bir şekilde dekore edilmek istenen ev ve ofislerde ilk tercihler deri koltuk kataloglarına bakılarak yapılıyor. Çok daha gösterişli bir vizyona sahip olan bu ürünler bulunduğu her odayı çok daha lüks gösteriyor.

2- Kolay Temizlenme Özelliği: Deri koltuklar kumaş koltuklara oranla kiri gizleme özelliğine sahip. Aynı zamanda bir kimyasal temizleyici ve bez ile dakikalar içerisinde silinme avantajına da sahipler.

3- Uzun Ömürlülük: Fiyatları biraz daha yüksek olsa da deri koltuklar benzerlerine oranla çok daha uzun ömürlü oluyor. Garanti süreleri 2 yıldan başlayan mobilyaların 5 yıla kadar uzanan modelleri de az fiyat farklarıyla sipariş edilebiliyor. Bu da uzun vadede alıcılar tarafından çok daha hesaplı ve makul bulunuyor. Her bir ya da iki yılda bir yenilenen kumaş koltukların aksine deri koltuklar çevre şartlarına karşı ekstra dayanıklı.

Ofislere Özel Deri Makam ve Yönetici Koltukları

Prestije ve vizyona önem veren firma yetkilileri özel odalarında ve toplantı salonların deri yönetici koltuklarını sıklıkla tercih ediyor. Yeni imal edilen modellerinde topuz aksesuarı yüksekliği ayarlamada ekstra bir kolaylık sağlıyor. Dört ayaklı olan bu koltuklarda her ayakta yer alan tekerlekler hareket serbestliği de sağlamaktadır. Döner başlığı sayesinde 360 derece dönebilen bu koltuk modelleri aynı zamanda dinamik kullanımlar için de ideal.

Oyun Tutkunlarına Özel: Kolçaklı Deri Koltuklar

Oyun koltuğu adıyla bilinen bu modeller özellikle genç nesil tarafından tercih ve talep ediliyor. Kolçaklı olması sebebiyle ekstra bir konfor vaat eden mobilyalarda deri kalitesinin yansımalarını görmek ve yaşamak mümkündür. Her iki yanında yer alan kolçaklar, uzun saatler boyunca konsol tutan kişilerin daha az yorulmasını sağlıyor. Aynı zamanda piyasadaki teknoloji destekli koltukların başında gelmesiyle fark yaratan koltuk çeşitleridir. Hoparlör ve ses titreşim özellikleri deri koltuk seçeneklerine yepyeni özellikler getirmeyi başarmıştır.

Deri Televizyon Koltukları

Her amaca ve talebe uygun deri koltuk imalatı günümüzde hız kesmeden devam ediyor. Deri televizyon koltukları özellikle TV üniteleri ile birlikte siparişi verilen en yeni ürünler kapsamında değerlendiriliyor. Bu modellerin en büyük özelliği hem suni hem de hakiki deriden üretiliyor olmalarıdır. Siyah rengi dışında bej ve gri gibi alternatif renkler için de kataloglara göz atılabilir.