Günümüzün Retro Cafe Tasarımları

Günümüzün Retro Cafe Tasarımları

Cafeler, insanların hoşça vakit geçirdiği alanlardır. Bu mekanların tasarımları, ortamın atmosferine etki eder. Başarılı iç mimar tasarımlarıyla düzenlenen cafeler, beğeni toplarlar. Firmamızın size sunduğu cafe tasarım projeleri, en yeni trendleri içermektedir. İç mimarideki yeni trendleri işletmelerinize uygulayarak, başarınızı yükseltebilirsiniz.

Son Dönemlerin Cafe Tasarımları

Günümüzde uygulanan retrotrendler, yenilenmeye devam ediyor. Buna bağlı olarak birçok cafede keyifli retro tasarımları görmek mümkün. Retro kavramı, geçmişe duyulan özlemle açığa çıkmıştır. Retro tarzda, eski dönemlerin esintileri başarıyla günümüze uygulanmaktadır. Ancak bunu yaparken tamamen eskiye bağımlı kalınmaz. Günümüzün modern çizgileri, eski tasarımlarla harmanlanır. Bu sayede eskiden izler taşıyan ama modern bir mekan hedeflenir.

Firmamızın sağladığı iç mimarlık projeleri, etkili retro tasarımları içermektedir. Yeni zamanların cafelerinin iç mimari tasarımında retroya sıklıkla başvuruluyor. Bu tasarımlar, cafelerin samimi ve sıcak bir atmosfere bürünmesini sağlamaktadır. Ancak retro tasarımların belli kuralları vardır. Yapılan her eski çağrışımlı tasarım, retro değildir. Konu hakkında çalışan iç mimarlık firmaları mutlaka bu detaylara dikkat etmelidir.

Kaliteli Retro Tasarımların Detayları

Bu tür tasarımlarda zeminden duvara kadar her şeyin uyumu esastır. Duvarlarda genellikle zıt renklerin uyumu tercih edilir. Kırmızı, turuncu gibi parlak renkler, soluk renklerle harmanlanır. Duvar aydınlatmaları da bu yönde değer taşımaktadır. Kullanılacak aydınlatmanın mekanı ferah göstermesine önem verilir. Ayrıca aplik türü aydınlatmalarda eski çizgileri yansıtan modern tasarımları seçilmesi gerekir. Tüm bunlar için cafenin öncelikle detaylıca incelenmesi gerekecektir.

Ekibimiz, deneyimli iç mimarlardan oluşmaktadır. Bu mimarlar gerekli bilgilere sahip, alanında uzman çalışanlardır. Yapılacak proje öncesi mimarlarımız mekanı incelemektedir. Mekanlar, birbirinden farklı özellikler taşımaktadır. Uygulanan tasarımların, bu özelliklerle uyumlu olması önceliktir. Özellikle retro tasarımlarda, mekanın ruhunu öne çıkarmak hedeflenir. Aksi halde karanlık, uyumsuz ve başarısız bir tasarım kaçınılmazdır. Firmamız, iç mimarlık şirketleri ihtiyaçlarınızda hassas ve detaylı çalışmalar sergilemektedir. Projelerimizde doğallık ve uyum ilk kriterdir.

Retro Tasarımlarda Kullanılan Malzemeler

Retro cafelerde son zamanlarda parlak renkler dikkat çekmektedir. Bunu sağlamak adına altın varak, pirinç gibi detaylardan yardım alınmaktadır. Bu renkler, doğru şekilde kullanıldığında ortaya zevkli bir tasarım çıkmaktadır. Bunun yanı sıra tüm zamanların vazgeçilmezi bakır detayları sıkça kullanılmaktadır. Mekanlardaki parlaklık bazen neon renklerle elde edilmektedir. Hatta krom ve nikelaj kullanımı da son derece yaygınlaşmıştır. Önümüzdeki zamanlarda tasarlanacak cafelerde bu renklerin daha öne çıkması bekleniyor. Bu metalik renkler, mekanları canlı göstermek adına önemli bir role sahip. Metalik renklerle uyumlu renk geçişlerinin kullanılması, tasarımı güçlü kılmaktadır.

Firmamız tarafında tasarlanan çok sayıda başarılı mekan bulunmaktadır. Bu mekanlar, günümüzün en beğenilen işletmeleridir. Tasarımlarımızın örneklerini sitede görmeniz mümkündür. Yaptığımız çalışmalar hakkında hemen teklif alabilirsiniz. Firmamız, istanbul iç mimarlık firmaları arayışlarınızda profesyonel destek sunmaktadır. Mekanlardausta bir iç mimar dokunuşu için bizimle iletişim kurabilirsiniz.