Deri Koltukların Fark Yaratan Özellikleri Nelerdir?

Deri Koltukların Fark Yaratan Özellikleri Nelerdir?

Günümüzde deri koltuk ürünleri aynı zamanda kalitenin vazgeçilmez aksesuarları olarak tanımlanmaktadır. Özellikle ev ve ofislerde lüks bir görünüme sahip olması nedeniyle tercih edilen deri koltuklar diğer koltuklara oranla çok daha fazla talep edilmektedir.

Bu zamana kadar standart olarak siyah renkte imal edilen bu aksesuarlar, teknolojinin ve baskı kalitesinin gelişmesi ile beraber birçok farklı renk seçeneğine de ev sahipliği yapıyor. Öne çıkan özellikleri ile bukoltuk modelleri iç dekorasyona ekstra önem gösteren alıcıların bir numaralı tercihi olmaya devam ediyor.

Yeni Nesil Deri Koltuklarda Renk Seçenekleri

Siyah her ne kadar deri koltukların vazgeçilmez rengi olsa da artık birçok farklı açık ve koyu tondaki renk ile deri kalitesini bütünleştirmek mümkün görünüyor. Bu renklerin başında ekru ve gri gibi açık tonlar yer alıyor.

Temizliği son derece kolay olan deri koltukların bu türde açık renklerde seçilmesi konulduğu odalara ve mekanlara ayrı bir hava katma konusunda son derece başarılı. Bunun dışında son yılların popüler rengi olmaya devam eden haki, pudra ve zümrüt yeşili gibi canlı renkler de deri koltuklarda değerlendirilmeye açık. İnternet üzerinden kişiye özel mobilya yaptırmak isteyen alıcılar da yeni nesil deri koltuk ürünleri kapsamında bu canlı ve farklı renkleri tercih edebilirler.

Suni ve Hakiki Deriden İmal Edilen Koltuklar

Hakiki deri koltuk ürünleri içerdiği kalite nedeniyle büyük bir rağbet oranıyla talep ediliyor. Ancak buna karşın fiyatlarının her bütçeye uygun olmaması sebebiyle bir alternatif olarak suni deriden imal edilmiş olan koltuklara olan ilgi de günden güne artmaktadır.

Görüşüne ve dekorasyona önem veren ev ve ofis sahipleri suni deri kullanılarak üretilen bu koltuklara çok daha uygun fiyatlarla sahip olabilirler. Temel fark ise garanti süreleri ve oturma konforu gibi faktörlerde kendini göstermektedir. Örneğin suni deri koltukların garanti süreleri 12 ay ile sınırlı iken bu süre deri koltuklarda 3 yıla kadar uzanmaktadır.

Deri Koltukların Fark Yaratan Özellikleri

Dekorasyonda deri kullanımına olan ilgi 2019 yılı itibariyle altın çağını yaşamaktadır. Bunun en büyük nedeni hiç kuşku yok ki derinin diğer kumaş türlerinden çok daha konforlu ve lüks bir görünüme sahip olmasıdır. Sadece evlerde değil ofislerde, otellerin lobilerinde ve kamuya açık birçok alanda da deri koltuk ve kanepe tercihleri popüler bir orandadır. Temizliğinin son derece pratik unsurlarla yerine getirilmesi de ek bir avantaj olarak görülüyor.

Ev ve diğer alanlardaki diğer mobilya ve aksesuarları çok daha ''zengin'' göstermesi de sayılabilecek bir diğer artı yöndür. Aynı zamanda tüm mobilyalarla uyum içerisinde yer alması bir odada tek bir deri koltuk bulundurmak için yeterli bir sebep görülüyor. Tozu içine çekmeyen ekstra hijyenik yapısı sayesinde bir kere satın aldığı takdirde uzun yıllar boyunca ilk günkü şıklığı ile beraber kullanılabilen mobilya türleridir.