İç Mimaride Mekanları Verimli Kullanma Trendleri

İç Mimaride Mekanları Verimli Kullanma Trendleri

Günümüzde birçok yeni inşaat projesi var. Hazırlanan projeler, herkesin ihtiyaçlarına göre farklı niteliklere sahip. Bunlar arasında hem geniş, hem küçük mekanlar var. Küçük daireler ve ofisler, uygun fiyatlı olmaları dolayısıyla tercih ediliyorlar. Ancak bunları verimli kullanarak daha geniş göstermek mümkün. Bu durumda da iç mimarlık firmaları başarılı tasarımlara imza atıyorlar.

Küçük Mekanlara İç Mimar Dokunuşu

Firmamız, yılların deneyimlerini sizlere başarılı bir mimar kadrosuyla sunmaktadır. Profesyonel ekibimiz mekanların tasarımında en modern yöntemleri gözetmektedir. Bir mekanın tasarımına başlanmadan önce, keşif çalışması önemlidir. Bu durum özellikle küçük mekanların tasarımında daha da önem kazanmaktadır. Bu tür mekanlar, başarılı bir tasarımla hayli yeterli hale dönüştürülebilir. Örneğin, mekanın özelliklerine göre şık bölmelerin oluşturulması pratik bir çözümdür. Bu bölmeler, küçük ofislerde daha başarılı olabilir. Veya küçük mağazaların, cafelerin daha sevimli bir hale getirilmesini sağlayabilir. Bu tür alanlarda eşyaların seçimi de önemlidir. Daha az yer kaplayan ve çok işlevli eşyalar seçilmelidir. Bunlar, mekanda ışığın yönüne göre yerleştirilmelidir Bir iç mimar tarafından yapılan çalışma, bu detayların hepsini kapsar. Firmamızın sunduğu iç mimarlık hizmetleri hassas ve pratik çalışmalara dayanmaktadır. Sağlayacağımız doğru bir tasarımla, kısa sürede hayalinizdeki mekana kavuşabilirsiniz.

Duvar ve Zeminlerin Uyumu

Küçük mekanların daha aydınlık ve geniş gösterilmesi hedeflenir. Bunun için duvar ve zemin tasarımı çok önemlidir. Öncelikle bu tür alanlarda, karanlık hava verecek malzemelerden kaçınılmalıdır. Genellikle renkleri daha açık malzemeler, tercih sebebidir. Ayrıca bu malzemenin sade bir görünüm sunması istenir. Örneğin desenli, karmaşık duvar kağıtları küçük mekanlarda doğru seçim olmaz. Aynı şekilde yerlerde koyu renkli parkeler tercih edilmemelidir. Kullanılacak açık renkli, sade malzemeler, ışığın yansıtılmasına yardım edecektir.

Duvar ve zemin malzemeleri birbiriyle uyumlu seçilmelidir. Modern bir tasarımda her iki unsurun da modern ögeleri barındırması gerekir. Veya retro tasarımlarda duvar ve zeminin buna uygun seçilmesi esastır. Firmamızın iç mimarlık şirketleri ihtiyaçlarınızda bu incelikler doğrultusunda hizmet sunmaktadır.

Cam ve Aynalardan Gelen Estetik

Son dönem mimari trendlerinde cam ve aynalı tasarımlar dikkat çekiyor. Bu malzemeler özellikle küçük alanları ferah göstermek için tercih edilmektedir. Mesela iç kapılarda cam tercih edilebilir. Veya mekanın camlı bölmelerle işlevsel hale getirilmesi hedeflenebilir. Pencerelerin daha geniş tasarlanması da bir seçenektir. Geniş camlar mekanı daha aydınlık tutar. Ayrıca pencereden alınan ışık, mekanda kullanılan camla daha kolay yansıtılacaktır.

Bu tür alanlarda uygun kısımlarda ayna kullanmak da etkili bir çözümdür. Aynalar da ışığı yansıtan bir etki sunar. Mekanın uygun alanlarına ayna yerleştirmek de bir çözüm olabilir. Hatta metalik objelerden yardım alınabilir. Firmamız mimarları, küçük alanları ferah mekanlara dönüştürmekte uzmandır. Sizlere istanbul iç mimarlık firmaları arayışlarınızda etkili hizmetler sunmaktayız. Hizmetler hakkındaki tüm detaylar için bize ulaşabilirsiniz.