İç Mimarlık Hizmetleri Ve Çalışma Alanları

Günümüzde iç mimarlık firmaları birçok farklı alanda hizmet sunmaktadır. Tüm çalışmalar müşteri odaklı olup çoğu zaman interaktif bir şekilde değerlendirilir. Çeşitli aşamaları kat ederek çalışan iç mimarlık şirketleri raporlama, proje ve uygulama gibi alanlarda hizmet vermektedir.

İç Mimarlık Hizmetleri Ve Çalışma Alanları

Günümüzde iç mimarlık firmaları birçok farklı alanda hizmet sunmaktadır. Tüm çalışmalar müşteri odaklı olup çoğu zaman interaktif bir şekilde değerlendirilir. Çeşitli aşamaları kat ederek çalışan iç mimarlık şirketleri raporlama, proje ve uygulama gibi alanlarda hizmet vermektedir.

Keşif ve Danışmanlık Hizmetleri

İstenilen ortamlar ve yapılar için öncelikle keşifler yapılmaktadır. Burada hem mobilya hem de aksesuarlar için iç mimarlık alanında öneriler toplanmaktadır. Daha sonrasında öneriler arasında öne çıkanlar toplanıp diğerleri elenir. Fikir alışverişleri ve görüşler de bir arada sunulmaktadır. Bu keşif hizmetleri hem evler, hem ofisler hem de diğer çalışma ve yaşam alanları için geçerlidir. Keşif hizmetleri için verilen numaralar aranabilir. Ya da mail ve Whatsapp gibi internet sistemleri de iletişim kurmak için kullanılabilir. Danışmanlık ise ücret odaklı olup fiyat kapsamında faydalanılabilecek bir diğer hizmet. En hızlı ve ekonomik yollardan yaşam alanlarını dekore etmek isteyenler uygun fiyat aralıklarıyla danışmanlık süreçlerinden faydalanabilir. Mekanların tamamı özel araçlarla ölçülür ve incelenir. Bunun akabinde en uygun seçimler en uygun fiyatlar ile birlikte hesaplanır. Amaç müşterilerin hem estetik hem de ekonomik taleplerini yerine getirmektir.

İç Tasarım Alanında Yeni Seçenekler

Her iç mimar tarafından özenle takip edilen hizmetler iç tasarım alanında da kendini gösteriyor. Evlerin her odası için ayrı ayrı hizmet almak mümkün. Çocuk ve bebek odalarının sağlıklı ve estetik oranlarda tasarlanması için danışmanlık ve iç tasarım seçenekleri değerlendirilmeye açıktır. Aynı zamanda sık kullanılan alanlar olan mutfak, yemek odaları ve misafir kabul salonları da diğer seçenekler arasında. Hem mobilya seçimi hem de uygulanma aşamaları krokiler ve grafikler halinde hazırlanır. Her müşteri öncesinde sanal platformlarda olası ev ve oda planlarını görür. Ancak onaylandıktan sonra son aşama olan uygulama sahasına geçilir. Bunun dışında başta mağazalar olmak üzere birçok farklı dükkanda da iç tasarım hizmetleri mevcuttur. Müşterileri ürünlere yönlendirecek ve satın almalarını kolaylaştıracak stratejik planlamalar yapılmaktadır. Bu kapsamda istanbul iç mimarlık firmaları ile çalışan mağazalar ve iş yerleri çok daha fazla müşteriye hitap etmeyi başarıyor.

İç Mimarlıkta Teklif Alma ve Proje Tipi Seçenekleri

İç mimarlık alanında teklif alma seçenekleri hem bireylere hem de şirketlere açıktır. Bunun için sadece bir form doldurmak yeterli oluyor. Akabinde aynı hafta içerisinde olası fiyat listeleri potansiyel müşterilere sunuluyor. Formda firma ismi yazmak zorunludur. Bunun dışında proje tipleri seçenekler halinde arz edilmektedir. Proje tiplerinin ilk seçenekleri arasında spor tesisleri ve de endüstriyel alanlar yer almaktadır. Aynı zamanda toplu konutların çok daha kullanışlı ve estetik olması için çalışmalar profesyonel kademe yapılıyor. Diğer proje tipleri arasında lounge- club, hastane- klinik ve restoran ve kafe değerlendirmeleri yapılabilir. Son olarak görsel eklemek ve de fiyat aralığını yazmak fiyat almak için yeterli olmaktadır.