İç Mimarlık Şirketleri Ne İş Yapar?

İç Mimarlık Şirketleri Ne İş Yapar?

İç mimarlar, üniversitelerin mimarlık fakültesinden mezun olmuş kişilerden oluşmaktadır. İlgili fakültelerde mimarlık üzerine temel sanat eğitimi, teknik resim, bilgisayar destekli tasarım gibi eğitimler alırlar.

Tasarım eğitimini tamamlayan bu kişiler ilerleyen süreçlerde kendi alanlarına yönelik eğitimleri de alırlar. Böylelikle mimarlık ile alakası olan eğitim sürecini tamamlamış olurlar. Bu kişiler daha çok iç mimarlık şirketleri bünyesinde hizmet sunarlar. İç mimarlık şirketleri sayesinde insanlar, yaşam ortamları için ihtiyaç duydukları hizmetleri alma imkanı elde ederler.

İç Mimarlık Firmalarının Sunduğu Hizmetler

İç mimarlık firmalarının başlıca görevleri, düzenlemek ve mekanları en iyi hale getirmektir. İç mimarlık şirketleri bünyesinde hizmet sunan iç mimarların uyguladığı tasarımlar sayesinde mekanlarınız daha da güzelleşir.

Cafeler, Ofisler, Showroomlar, Mağazalar, Evler vs. hemen hemen bütün alanlarının tasarımını gerçekleştirirler. Firma bünyesinde hizmet sunan iç mimar, bir mekan için gerekli olan araştırmasını yapar. Sonrasında yeni bir tasarım hazırlayıp krokisini çizer. Bu süreç kapsamında, dizayn edilecek mekan için alınacak olan eşyaların belirlenmesinde yönlendirici rol üstlenir. Alınacak eşyaların fiyat analizi ve kalitesini belirleyerek bunlarla alakalı bir döküm hazırlar.

Tüm bu aşamaların başlangıcından itibaren düzenlenecek mekanın sahibiyle fikir alışverişi içinde bulunur. Bunun neticesinde iç mimarın görüşüne ve mekanın sahibinin zevkleri doğrultusunda ortak bir karar alınır. Bu kararın neticesinde alışveriş için mobilya seçimine başlanır. Mobilya ve diğer gerekli eşyaların seçiminden sonra mekan, projeye uygun olarak düzenlenerek istenen duruma getirilir.

İç Mimarlık Şirketleri Çevre Düzenleme Hizmeti Sunuyor Mu?

Bünyesinde çalışan uzman iç mimarlarla hizmet iç mimarlık şirketleri tarafından sunulan pek çok hizmet bulunur. Evlerin iç mekan tasarımı, kütüphane ve sinema tasarımları gibi pek alanlar için hizmet sunulmaktadır. Tüm bu hizmetlerin yanı sıra iç mimarlık şirketlerinin sunduğu bir başka önemli hizmet ise çevre düzenlemeleridir.

İç mimarlık şirketleri sayesinde yalnızca içinde yaşadığınız mekanı güzelleştirmek için hizmet almakla yetinmeniz gerekmez. Bulunduğunuz mekanın çevre düzenlemelerini mümkün olduğunca güzelleştirici nitelikte tasarım ve yönlendirme hizmetleri almanız da mümkün.

Novarch İç mimarlık Firmasının Tercihiniz Olması İçin Pek Çok Sebep Var

Deneyimli ve profesyonel tasarımlar yapabilecek kabiliyete sahip iç mimar ekibiyle hizmet sunmaktadır. Müşterileri için her zaman en güzel ve en uygun fiyatlı tasarımlar yapmayı hedefler. Mekanların güzelleştirilmesi konusunda pek çok önemli başarıya imza atmaya devam etmektedir. Öncelikle müşterilerini dinler, ihtiyaçlarınız analiz eder ve mümkün olabilecek en iyi çözümleri sunar.

İç Mimaride Tasarım Aşamaları Nelerdir?

- Araştırma ve tasarım sürecini oluşturma ve iyi yönetmek.

- Düzenlenecek olan mekana yönelik en uygun eşyaların araştırmasının yapılması

- Müşterilerin beklentilerini karşılayacak nitelikte kroki çiziminin yapılması

- Tercih edilecek olan üründe kalite ve fiyat araştırmasının yapılması

- Hem en estetik hem de en fonksiyonel tasarımların yapılması iç mimaride tasarım aşamalarını oluşturmaktadır.