İç Mimarlıkta Hizmet Çeşitleri Ve Aşamaları

Deneyimli ve uzman bir ekip ile çalışan iç mimarlık firmaları bulunmaktadır. Bu firmalar, birçok farklı sektörde hizmet sunuyor. Hem estetik hem de işlevsel işlere imza atan mimarlar çok yönlü olarak çalışmaktadır. Sunulan iç mimarlık faaliyetleri aşama aşama ifa ediliyor.

İç Mimarlıkta Hizmet Çeşitleri Ve Aşamaları

Deneyimli ve uzman bir ekip ile çalışan iç mimarlık firmaları bulunmaktadır. Bu firmalar, birçok farklı sektörde hizmet sunuyor. Hem estetik hem de işlevsel işlere imza atan mimarlar çok yönlü olarak çalışmaktadır. Sunulan iç mimarlık faaliyetleri aşama aşama ifa ediliyor.

Grafik Alanında İç Mimarlık Hizmetleri

Tamamen süreç ve sonuç odaklı çalışan iç mimarlık şirketleri grafik alanında da çalışmaktadır. Bir iç yapının nasıl olması gerektiği çizilmektedir. Bilgisayar ortamında resimlenen bu grafikler müşterilere sunuluyor. Beğenildiği takdirde direkt olarak işe başlanmaktadır. Aynı zamanda süreç boyunca projede kimi düzeltmeler, çıkarmalar ve eklemeler de yapılıyor. Grafik çalışmaları öncelikli olarak mağaza tasarımlarında tatbik edilmektedir. Mağazaların iç tasarımları ve dizaynları kullanışlı olmak durumundadır. Bunu yanı sıra iç mimarlığın başarıyla uyguladığı dizaynlar müşteri kitlesine yönelik de oluyor.

Hangi ürünün hangi ışık altında nelerle birlikte teşhir edileceği bu çalışmaların bir ürünüdür. Teşhir vitrini, reyonlar ve hareket alanları ince ayrıntılarla belirgin kazanmaktadır. Bir diğer grafik alanı ise fuar stant tasarımlarında kendini göstermektedir. Fuarların potansiyel alıcılara karşı en doğru ve iyi şekilde hazırlanması hedeflenmektedir. Avm ve iş yerleri için de istanbul iç mimarlık firmaları ile irtibata geçilebilir. Genellikle interaktif bir çalışma stili benimsenmiştir. Buna göre müşteriler iç mimarlara tam olarak ne tür değişimler istediğini aktarabilir. Henüz grafik aşamasında olan projeler üzerinden gerekli düzeltmeler yapılabilir. Amaç hem daha kullanışlı hem de çok daha estetik alanlar yaratmaktadır.

İç Mimarlık Alanında Özel Üretim Mobilyalar

İç mimarlık alanında yürütülen aktif çalışmalar özel üretim mobilyaları da kapsamaktadır. Bu ürünler avangart, minimal ya da Rustik tarzda olabilir. İmal edilen mobilyaların hangi mekanda kullanılacağı son derece önemli olabilmektedir. Siparişi verilen mobilyalar için ölçüler alınmakta, renk ve biçim bildirimleri yapılmaktadır. Dekoratif ve öncü tarzda imal edilen aksesuarlar da mevcuttur. Bu özel üretim ürünlerle birlikte hem evlerin hem de iş yerlerin çehresi değiştirilmektedir. Ahşap başta olmak üzere birçok sağlıklı ve estetik ham maddeler kullanılır. Aynı zamanda ceviz ve gürgen ağacından yapılmakta olan özel üretim mobilyalar da mevcuttur. Sipariş edilen mobilyalar dead-line'a kadar teslim edilir.

Proje Kapsamında İç Mimarlık

Her iç mimar grafik aşamasından proje hazırlama ve sunma aşamasında faaliyet gösterir. Proje aşamaları da sektörden sektöre farklılık gösterebilir. Konsept tasarımı bunlardan ilkini oluşturuyor. Modern bir konseptte mi yoksa klasik ya da Rustik bir tarzda mı hazırlanacağı öncesinde belirleniyor. Aynı zamanda ruhsat ve de uygulama projelerinin hazırlanması da bu süreçteki önemli aşamalardır. Detay projelerinin hazırlanması, hem yazılı hem de görsel olarak müşterilere sunulması da bir diğer önemli parçadır.

İç Mimarlıkta Proje Yönetimi

Proje yönetimleri toplamda üç aşamadan oluşuyor. İlk ikisi sırasıyla tasarım ve süreç yönetimi başlıklarında toplanmaktadır. Son süreç ise bütçe yönetimi kapsamında ele alınmaktadır.