İç Tasarım Maliyeti Nedir?

İç Tasarım Maliyeti Nedir?

Herhangi bir iç tasarım projesini planlarken, sorulan ilk sorulardan biri, maliyeti ne kadar olacak? sorusudur. Muhtemelen, projenizi doğru şirketle başlattığınızda, toplam maliyet düşündüğünüzden daha az olabilir.

Anlaştığımız projelerde olması gereken tüm süreçler, şirketimiz tarafından yönetilir. Tasarım, proje yönetimi, maliyet danışmanlığı, mühendislik, inşaat ve teknoloji gibi tüm gereken aşamalar bir aradadır. Bu bütünlük içerisinde sunulan hizmet sayesinde, yüksek kaliteli inşaat projelerinden daha hızlı sonuçlar alırız. Aynı zamanda uygun maliyet tasarrufu ve kaynakların verimli olarak kullanılabilmesi ile beraber, sizin için daha fazla değer yaratan sonuçlar üretiriz.

Maliyeti Etkileyecek Unsurlar

Bir iç mimarlık projesinin bütçe planına birçok faktör girebilir. Maliyet üzerinde çalışırken projemizin nihai maliyetini etkileyecek unsurlar başlıca şöyledir;

• Çalışılacak Alanın genel yapısı

• Proje Büyüklüğü

• İnşaat süreci

• Mobilya

• Estetik tasarım

• Zaman çizelgesi

• Özel uygulamalı çizimler

• Tesisat ve montaj

İç mimarlık şirketleri ile projeniz hakkında ilk günden itibaren açık ve dürüst bir iletişime geçmek önemlidir. Tasarımcınızla konuşmadan önce, projeniz için ayırdığınız bir bütçeniz olsa da, projenin nihai başarısı gerçekçi bir bütçeye bağlıdır. Gerçekçi bir bütçe oluşturmak için iki faktörü hesaplamanız gerekir: Bir metrekare fiyatı ve dâhil olan diğer eklentilerin kattığı ücretler toplamı.

Temel olarak hesaplanan maliyet, bölmeler, tavan, döşeme, tesisat (mekanik, elektrik ve sıhhi tesisat) ve mobilya içerecektir. Temel yapıların maliyetini net bir şekilde ortaya koyduğunuzda, tüm projenizi planlamanız çok daha kolay olacaktır. Bu temel bilgiler, hayalinizdeki tasarımın gerçekte ne kadara mal olacağını belirlemek için yapı taşları olarak işlev görecektir.

Fiyat Teklifi Almalısınız

Birden fazla iç tasarım firmasından fiyat teklifi almak size bütçede daha ayrıntılı bir ürün yelpazesi sunabilir. Ancak, en düşük proje bütçesini teklif eden şirketler aslında en düşük maliyetle sonuçlanmayabilir. Bazı iç tasarım şirketleri sözleşmeyi yapabilmek için daha düşük bir teklif sunabilir.

Proje başladıktan sonra birtakım değişiklikler, tamamen farklı bir nihai maliyete yol açabilir. Bunun olmasını önlemek için projenizdeki olası değişiklikleri ve ihlalleri dikkate alan bir iç mimarlık şirketine öncelik verin. İç mimarlık firmaları sizin de ekiple beraber iş birliği içinde olmanıza olanak tanımalıdır. Bir diğer önemli detay, malzeme maliyeti konusunda uzman ve deneyimli bir şirket ile çalışmanız size büyük avantaj sağlar.

Projenizin uzun vadeli hedefleri üzerindeki etkisi üzerine düşünmek için zaman ayırın. İyi bir iç mimar ile çalışacağınızdan emin olun. Tasarım ekibinizi iyi araştırın, bölgenizdeki iç mimarlık ofisleri ve projeleri için verilen referansları inceleyin. Ayrıntılı bir fiyat teklifi almak, gerekli bilgiyi edinmek ve tüm kafanıza takılan düşüncelerinizi aktarabilmek için özel olarak zaman ayırmalarını isteyin.

Sizinle olan ilişkimizin ve teslim edilecek projelerimizin yolunda olduğundan emin olmak bizim için önemlidir. Hizmetlerimizi iyileştirmek ve müşterimiz olarak ihtiyaçlarınızı daha iyi karşılamak için gerekli olan dinamik, modern, tasarım konusunda uzmanlaşmış bir kadro ve deneyime sahibiz.