Kafe Tasarimlarinda En Trend Secenekler Neler?

Kafe Tasarımlarında En Trend Seçenekler Neler?

Yeni bir kafe açıp işletmek ve mekanlarına müşteri çekmek isteyenler için cafe dekorasyonları hiç olmadığı kadar geniş seçeneklere ev sahipliği yapıyor. En trend seçimler sipariş verildikten sonra anında uygulanabilir.

Söz konusu hazır cafe tasarım modelleri hem mekan sahipleri hem de müşteriler için göze hoş gelen detayların belli bir düzen ve ahenk içerisinde temsil edilmesiyle oluşturulmaktadır. Söz konusu kafe tasarım seçenekleri kataloglardan seçilebileceği gibi tamamen kişiye özel mobilya ve aksesuarlar ile desteklenebilir. Cafe dekorasyon modellerinde fiyatları belirleyen yegane unsurlar ise ebat ve sayı gibi nicel etmenlerdir.

Retro Menü Sayfaları

Özellikle genç müşteri kitlesine hitap eden cafe dekorasyonları alanında değerlendirilecek ilk seçenek menü sayfalarıdır. Özellikle kahve kafelerde son yıllarda trend olan bir aksesuardır. Giriş kapısında kullanılabileceği gibi kat aralıklarında da tercih edilebilir. Kara tahta üzerinde tebeşirle çizilmiş gibi görünen bu cafe tasarım ürünleri hem sade görünümü hem de eskilere uzanan nostaljik imajı ile dikkat çekmektedir.

Üzerinde kafede yer alan kahve çeşitlerinin hem isimleri hem de şekilleri yer almaktadır. Tercihe bağlı olarak bu cafe dekorasyon ürünlerinde Türkçe ya da İngilizce isimler kullanılabilir.

Vintage Tarzda İmal Edilen Tabelalar

Bu alanda sipariş vermeden önce retro ve vintagekafe tasarım modelleri arasındaki temel ayrımı bilmekte fayda bulunuyor. Retro aksesuarlar eskiymiş gibi görünüp tamamen yeni modellerden seçilebilir. Ancak Vintage tarzdaki cafe dekorasyonları gerçekten eski olan ürünlerin tanımlanmasında kullanılmaktadır.

Buna göre bu tarzda imal edilen tabelalar kafelerin genel çehresini 70'ler ve 80'ler zamanının nostaljik imajlarıyla zenginleştirmektedir. Söz konusu tabelalar da tıpkı menü sayfaları gibi hem dekorasyon hem de menü amaçlı olarak kullanılabilir. Duvara monte edilebilen versiyonları özellikle dar hacimli kafelerde yer tasarrufu sağlamak amacıyla tercih edilebilir. Cam ve araba plaka olarak da tanımlanan cafe tasarım aksesuarları hem ilgili mağazalardan hem de online platformlardan sipariş edilebilir.

Ahşap Duvar Rafları

Geçtiğimiz yıllarda ahşap ürün ve aksesuarlara olan rağbet büyük oranda arttı. Ahşap duvar rafları da kafe tasarım alanında tercih edilebilecek hem ucuz hem de kaliteli aksesuarların başında geliyor. Bu rafların üzerinde plaklar, kitaplar ve biblolar sergilenebilir. Halatlı bir yapıya sahip olan ahşap duvar raflarının kurulumu da son derece basittir. İstenildiği takdirde kaliteli ceviz cilası ile beraber çok daha rafine ve kaliteli hale getirilebilir.

Kafelere Özel Tasarım Aksesuarlar

En trend seçeneklerde son sırayı özel tasarım aksesuarlar alıyor. Bunların başında ise cafe dekorasyon ürünleri kapsamında yenilik ve özgünlük isteyen mekan sahiplerinin tüm taleplerini karşılayan kulaklık ve mikrofon modelleri geliyor. İstenildiği takdirde altmışlı ve yetmişli yıllarda çıkan belli başlı dergiler de bu aksesuarların yanında değerlendirilebilir.

Kitap tutucu aksesuarlar da ambalaj içeriğinde yer alan bir diğer seçenektir. İç dekorasyona önem veren tüm kafe sahipleri bu ürünlere en uygun fiyatlarla sahip olup mekanların birçok farklı alanında kullanabilir.