KANEPE, KOLTUK VE KOLTUK TAKIMI ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN 7 ALTIN KURAL

KANEPE, KOLTUK VE KOLTUK TAKIMI ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN 7 ALTIN KURAL

İyi bir koltuk takımı, evinize yapacağınız en önemli mobilya yatırımlarından biridir. Hatta geçici olarak aldığınızı düşündüğünüz koltuk takımları bile, alırken uygun ve kaliteli o anlık çözüm gibi görerek alımlarda bile çoğu zaman yılarca kullanıldığı gerçeğini görürüz. Siz farkına varmasanız bile koltuk takımlarınız size yıllarca eşlik eder ve sırf bu yüzden de evinizin en önemli maliyetlerinden ve ihtiyaçlarından biridir. Gerçekten iyi bir mobilya almak istiyorsanız aşağıda sıraladığımız maddeleri dikkate almanızda fayda var.

1.Kumaşının kaliteli olduğuna dikkat edin!

Birkaç yıl içinde deforme olacak kumaşa sahip bir koltuk takımını kesinlikle almayın. Ne yazık ki iyi olmayan bir kumaş sizi uzun yıllar mutlu edemez. Peki; iyi bir koltuk kumaşı olup olamayacağına nasıl karar verebilirsiniz? Aslında bu sorunun cevabı çok kolay… Söyle ki; alacağınız, tercih edeceğiniz kumaşın markası, kumaşın genellikle hangi model tarzı daha çok talep görüyor, üretici firma tarafından teknik olarak destekleri nelerdir? Bunun içinde garanti belgeleri v.s gibi bilgiler ile kalitesini görebilir, detay bilgi olarak çözebilirsiniz. Koltuk takımlarınız aynı zamanda maddi anlamda tutarı evinizin mobilya konusunda ağır tutarlarından biri olacağı için iyi bir kumaşa sahip olduğuna dikkat edin.

2. Renk seçimine dikkat edin!

Bu madde tamamen tarzınız, iç dünyanız ve evinizin yapısal duruma bağlı bir detay. İçeceğim dökülürse çok belli olur, kedimin veya köpeğimin kılları görünür diye açık tonlarda mobilya yerine, koyu renkte mobilya almayı düşünüyorsanız bundan vazgeçin.

Önemli olan sizin tarzınıza uygun bir mobilyaya sahip olmanız. En büyük nedeni ise mobilyanız üzerinde geçirdiğiniz vakit diğer mobilyalara göre daha fazla olacağından dolayı, sizin öncelikle içinize sinen, beğendiğiniz tarz ve renkte olmalılar.

3. Yastıklarına dikkat edin!

Yastıklarınızın kaliteli olmasına özen gösterin. İçerisinde kullanılan malzemeleri sorgulayın, kılıfı rahatlıkla çıkarılabilir ve yıkanabilir olmasına dikkat edin, hemen deforme olacak malzemeler bulunan yastıkları asla ve asla tercih etmeyin.

4. Koltuğunuzun iskeletine dikkat edin.

En iyi kanape ve koltuklar çift çivilenmiş, her iki tarafından yapıştırılmış ve vidalanan köşe blokları ile desteklenmiş olmalıdırlar. Koltuğunuzun iskeletinden emin olun, özellikle koltuklarınız hafif ise mutlaka sorgulayın ve buna dikkat edin çünkü hafif koltuklarda mutlaka kullanılan malzemesinde bir kısıtla, kaçırma olacaktır ki birkaç sene içinde değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

5. Rahatlığını, konforunu kontrol edin!

Birçok kişi koltuk takımının rahatlığını yeterince test etmeden alır. Daha sonra belinizi ağrıtan ve sizi mutlu etmeyen koltuklara sahip olursunuz. Koltuk takımını seçmeden önce üzerinde vakit geçirmeye dikkat edin. Özellikle uzun saatler geçireceğinizi düşünecek olursanız kalitesine inanmadığınız bir mağaza ya da ürün tercih etmeyin…

6. Mekana göre özel ölçü koltuk takımı seçin!

Koltuk takımı seçmeden önce evinizin ölçüsünü almayı unutmayın. Beğendiğiniz koltuk takımının bu ölçülere uygun olup olmadığını kontrol edin, eğer uygun değilse boyut değişikliği olup olamayacağını sorun. Şunu unutmayın, zincir mağaza ürünlerinde özel ölçüye girilir ise; fiyat değişiklikleri yaşanacaktır. Bu yüzden ya modelin görseli ile üretici arayın ya da mevcut ürünler içinde doğru seçim yapın…

7. Garanti süresine dikkat edin!

Mobilya almadan önce koltuk takımınızın iskeletine mi yoksa kumaşına mı gibi konularda sadece bir kısmına mı tamamına mı garanti verildiğine dikkat edin ve garanti sürelerini sorgulayın. Eğer Novarch Mimarlığın bünyesinde koltuk almak istiyorsanız, firmanın alt markası olan MO&KA Furniture markası altında koltuk takımınızı alırsanız hem kumaş hem iskeledi için garanti süremiz 3 yıldır. Bu 3 yılın sonunda farklı konularda dönüşler olursa ki örneğin; döşeme rengi kumaşında değişiklik ya da ayak değişikliği gibi konularda mutlaka yardımcı olunduğu gibi Novarch Mimarlıktan alınan her mobilya için siz müşterilerimiz ayrıca indirimler ve kampanyalardan faydalanmanız mümkün…

Bir kahve içmek için Novarch Mimarlık’a bekleriz…