Modern Kafe Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Modern Kafe Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Kafeler yeni nesil için vazgeçilmez çizgilerden biridir. Son dönemlerde bir çok insan kafe seçiminde modern ve otantik görünüme oldukça önem veriyor. Bu noktada kendini kanıtlamış, dekorasyon zevkine sahip mekanlar bir hayli ilgi görüyor. Dekoratif zevkleri ile her biri farklı bir dünyayı yansıtan kafeler evinizin sıcaklığını aratmayacak cinsten tasarlanmaktadır. İç mimaride plan ve proje aşamasında genellikle müşteri hassasiyetine önem verilmektedir.

Özellikle mekanın açılacağı yerdeki müşteri potansiyelinin ilgi ve beklentileri de devreye girmektedir. Bazı kafeler daha otantik ve Avrupai çizgilerle tasarlanmaktadır. Ancak bazıları daha geleneksel ve klasik tasarlanmaktadır. Ayrıca kafe dekorasyon projesi dekoratif objelerle zenginleştirilmektedir.

Son Dönemlerin Modası Eklektik Tarz

Eklektik tarz son dönemlerin en dikkat çeken dekorasyon zevki haline gelmiştir. Özelikle farklı tarz müşterilerin ilgisine hitap ettiği bilinen bir gerçektir. Eklektik tarz dekorasyon projelerinde bir yanda Avrpai tarz hakimken diğer tarafta klasik çizgiler hakimiyetini koruyor. Birbirinden farklı modern objeleri bir araya getirmek bu tarzın esas yönelimi olarak kabul edilir.

Özellikle 2019 modern kafe dekorasyon modellerinde vintage ve retro tarz birleştirilmiştir. Eklektik tarz dekorasyon zevkinin müşteriyi kendine çeken samimi bir havası vardır. Müşterinin tarzı ve zevki ne olursa olsun hayır diyemeyeceği unsurlardan biri olduğunu belirtmekte fayda var. Samimi ve ferah bir ortam sunmak isteyenler için modern eklektik yansımaların etkisi inkar edilemez.

Aydınlatmanın Büyüleyici Etkisi

Aydınlatma her mekan için önemli bir unsurdur. Özellikle geniş mekanlarda önemli etkiye sahiptir. Ancak dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta mevcuttur. Aydınlatma doğru ve etkili kullanılmalıdır. Aydınlatma seçiminde mekanın büyüklüğü, tarzı ve dekoratif objeleri büyük öneme sahiptir.

Bu sebeple iç mimaride uzmanlık gerektiren konulardan biri olduğunu söylemek mümkündür. Aydınlatmada seçilen ışıkların açısı öncelikle en doğru şekilde ayarlanmalıdır. Işıklar konusunda sıcak renkler tercih edilmelidir. Aksi taktirde mekanda bulunan objeler ve lüks eşyalar değerini yitirecektir. Aydınlatma unsurlarının renk değiştiren özelliğe sahip olması ve ortamı modern gösteriyor olması da önemli unsurlar arasındadır.

Eşyalarda Sezonun Kumaş Tercihi

Mekanlarda öncelikli olarak dikkat edilen iç mimari unsur eşyaların doğru seçilmesidir. Eşyalar, ortama modern ve şık bir hava katmalıdır. Ancak bununla sınırlı kalmamalıdır. Sandalye ve koltuk seçiminde müşterilerin rahatlığı ön plana çıkmalıdır. Rahat rahat yemeğini yiyen müşteriler daha sonra sırtını geriye yaslayarak kahvesini içmeli ve sohbetini yapmalıdır. Masalar müşterilerin konforla yemek yiyebileceği uzunlukta olmalıdır.

Özellikle sandalyelerde kullanılan tekstil ürünlerinin seçimi önem taşır. Modern tasarıma sahip mekanlarda son dönemlerde kadife kumaşlar ön plana çıkmış bulunmaktadır. Bir dönem kafe dekorasyon örneklerinde deri ürünler ön plana çıkıyordu. Ancak son yıllarda etkisinin azalmaya başladığı söylenebilir. Son yıllarda koyu renklerle ön plana çıkan kadife kumaşlar birbirinden yeni tasarımlarla dikkatleri üzerine çekiyor.