Ofis için Dekorasyon Fikirleri Nelerdir?

Ofis için Dekorasyon Fikirleri Nelerdir?

Çalışma alanlarımızın işimizdeki başarı oranını çok fazla etkilediğini biliyor muydunuz? İç mimarlık firmaları ofis tasarım konusunda oldukça sıra dışı işlere imza atıyor. İşinize özgü rahat, estetik açıdan hoş bir ofis yaratabilirsiniz.

İşletmeniz için mümkün olan en iyi ofis alanını tasarlamak için ofis dekorasyon seçeneklerimize göz atın. Kendinizde bazı ipuçları ile ofisinize renk katabilirsiniz. Ancak ofisinizde istediğiniz profesyonel bir iç mimarlık desteği ise, ekibimiz ile tanışın.

1. Doğal Aydınlatıcınızdan En İyi Şekilde Yararlanmalısınız

Aydınlatma, iyi tasarlanmış bir ofisin en önemli unsurlarından biridir. En iyi şekilde dizayn edilmiş bir alana, eşsiz mobilyalara ve güzel renk düzenine sahip olabilirsiniz. Ancak, iyi bir aydınlatmanız yoksa tüm bu unsurları net bir şekilde göremezsiniz.

Doğal ışık en iyisidir. Bu nedenle, alanınızın aldığı ışıktan en iyi şekilde yararlanmak için pencere alanlarını engelsiz tutmaya çalışın. Ancak, ofisinizi gün boyunca aydınlatmak için en azından biraz yapay ışığa ihtiyacınız olacaktır. Bu durumda florasan yerine dolaylı ışık sağlayıcı spot ve sarı ışık gibi yüksek kaliteli aydınlatmaları tercih edin.

2. Bir Karşılama Girişi Belirleme

Özellikle iç mimarlık ofisleri ve girişleri dikkatinizi çekmiştir. Ofis girişi, ekip üyeleriniz ve müşterileriniz ofise girdiğinizde görecekleri ilk yer olacak. Bu yüzden ilk karşılaşma alanını ve koridor bölümünü tasarlarken dikkatlice düşünmelisiniz. Bu alandaki mobilyalarınız ve dekorasyonlarınız, çalışanlarınızı ve ziyaretçilerinizi en iyi şekilde karşılayacak yapıda olmalıdır.

Örneğin; tekstil konulu bir firmanın, hemen girişte asılı özenle seçilmiş çerçeve içerisinde bulunan dokuma kumaş sunumu, bir mühendislik firmasının aynı tür çerçeve içerisinde tasarladığı minimalize edilmiş bir ürünü gibi, işinizi yansıtacak ürünlerin sanatsal sunumu son derece estetik ve olumlu etki yaratan bir karşılama olmasını sağlayacaktır.

3. Ofiste Bitkiler Bulundurun

Bitkiler, daha sıcak bir alan yaratmak için harika bir yol olabilir. Saksı bitkileri, alanları ayırmanıza, doğal vurgular oluşturmanıza ve hatta ofisteki hava kalitesini iyileştirmenize yardımcı olabilir.

4. Büyük Alanlar için Açık Renkleri Kullan

Ofisinizi öne çıkarmanın en iyi yollardan biri kuşkusuz renkleri doğru kullanmaktır. En sevdiğiniz renkleri duvarlarınızda kullanmak yerine, beyazlar ve hafif nötr renkler, alanınızı daha geniş ve daha havadar hissettirir. Bu yüzden koyu veya parlak renkleri, mobilya veya diğer süslemeler için saklamak iyi bir fikir olabilir. Ancak bir markanız ve bu markaya ait renkleriniz var ise, İyi bir iç mimar ile çalıştığınızda bu renkleri ustalıkla kullanarak markanızı en iyi şekilde ortaya koyma fırsatı bulabilirisiniz.

5. Rahatlatıcı Alanları Belirleyin

Rahatlatıcı bir ortam oluşturmak için maviler ve yeşiller gibi serin tonları kullanabilirsiniz. Özellikle mola verdiğiniz odalarda çalışanların rahatlamasını istediğiniz mekânlarda ve bekleme alanlarında da rahatlatıcı tonları kullanmak güzel bir hava oluşturur.

6. Yer Kaplaması ile Mekân Ayrımı Sağlayabilirsiniz

Birden fazla farklı alana sahip daha büyük bir alanınız varsa, bu farklı alanların bazılarını birbirinden ayırmak isteyebilirsiniz. Halılar, fiziksel engeller oluşturmadan boşlukları çizmenin harika bir yolu olabilir.

İç mimarlık şirketleri, ofisinizde tam verim sağlayabilmeniz ve çalışma ortamında son derece rahat ve huzurlu olmanız için size birbirinden şık ve konforlu seçenekler sunarlar.