Ofis,Mağaza,Otel ve Çeşitli Mekanların Olmazsa Olmazı Sekreterya,Banko,Resepsiyon Karşılama Mobilyalarımız

OFİS, MAĞAZA, OTEL V.B. ALANLARIN OLMAZSA OLMAZI SEKRETERYA, BANKO,RESEPSİYON KARŞILAMA MOBİLYALARIMIZ

İş yerlerimizde, ofislerimizde, mağazalarımızda, otellerimizde ve benzeri mekanlarımzda kullanılan vazgeçilmez parçalardan biri olan bankolar, sekreterya ve giriş bölümlerinde karşılama olarak yoğun şekilde kullanılırlar. Çalışanlarınız, emekçileriniz ile ziyaretçilerinizi zarif bir şekilde birbirinden ayıran parça sayesinde, çalışanlarınızın işlerini yapabilmek için kullandıkları malzeme ve ürünleri de saklayabileceğiniz mobilyalardır.

Özellikle banka gibi kurumsal ve sürekli ziyaretçileri bulunan mekanlarda oldukça kullanışlı olan bankoların mekanınızın genel dekorasyonuna uygun şekilde seçerek bütünlük yakalayabilirsiniz. Şimdi gelin banko, resepsiyon karşılama mobilyalarını daha detaylı inceleyelim…

Banko, Resepsiyon Karşılama Mobilyaları nedir?

Ofis, mağaza, otel veya benzeri alanlarda, çalışanlarınız ile müşterilerinizi birbirinden ayırmaya yarayan mobilya türleridir. Genellikle giriş alanlarında veya müşterilerin ilk temas kurduğu alanlarda kullanılır. Karşılama Bankosu nedir sorusuna daha genel bir cevap vermek gerekirse; iki kişi arasında ayraç olarak görev yapan eşya tanımını da kullanabiliriz.

Ofislerimizin ana girişlerinde bulunan ve bekleme alanı olarak da kullanılan bölümlerde, çalışanlarınızın gizliliklerini korumak amacıyla banko kullanmayı tercih edebilirsiniz. Özellikle işletmenizin çağrıların telefon ve tedarik kısımlarını yönlendiren ve yönetim kadrosunun takvimlerini takip eden resepsiyon karşılama çalışanları için gizlilik oldukça önemlidir. Ofisinizi ve mağazanızı ziyaret eden kişiler rakip firma çalışanı olabilir veya işletmenize ait gizli bilgilerin duyulması mümkün olabileceği için gereklidirler.

Banko, sekreterya karşılama mobilyalarının kullanımının sağladığı bir diğer avantaj ise, ofis ve mağaza girişlerinizdeki dağınıklıktan ve kötü görünümden kurtulmaktır, ayrıca prestijiniz içinde çok çok önem arz etmektedir. Normal çalışma masalarından en büyük farkı yarı kapalı bir alan yaratmak olan bankolar, karşılama mobilyaları sayesinde; bilgisayar, kablo ve telefon gibi elektronik cihazların saklanmasıda oldukça kolaylaşır.

Banko, Karşılama Modelleri

Ofis ve mağaza dekorasyonunuzu yaparken belirlediğiniz renk temasına ve genel mekan görünümünüze uygun bir banko seçimi, mekan içerisinde görsel bütünlük yakalamanıza yardımcı olacaktır. Banko, karşılama mobilyaları nedir sorusu ile ilgili bilgiler verdikten sonra, farklı banko modellerini, tarzlarını inceleyebiliriz.

Genel olarak bakıldığında banko, karşılama modellerini üç kategoride değerlendirmek mümkün olabilir. Kapalı, yarı kapalı, açık banko ve karşılamalar olarak üç başlık altında farklı amaçlar için üretilen ve tasarlanan banko ve karşılama modellerini bulabilirsiniz.

Özellikle evrak işlemlerinin yoğun şekilde yapıldığı banka ve devlet dairelerinde yarı kapalı ve açık bankolar tercih edilmektedir.

Yarı kapalı bankolar olarak adlandırılan ve evrakların teslimi için belirli bir açıklık bulunan banko modelleri, özellikle kayıt bürolarında ve başvuru merkezlerinde tercih edilir.

Açık bankolar ise, neredeyse masa gibi olan ve yalnızca yan kısımlarında panel kullanılan modellerdir. Koli ve paket teslimi yapılan ofislerde yoğun şekilde kullanılır.

Kapalı bankolarda, bankonun dışa bakan tarafı panellerle tamamen kaplıdır. Güvenlik kontrol masaları, ofis girişleri ve resepsiyon alanlarında bu modelleri sıkça görebilirsiniz.

Ofisiniz, mağazanız için en doğru banko modelini belirledikten sonra, kullanmak istediğiniz bankonun malzeme ve rengine karar verebilirsiniz. Genellikle ahşap ve koryan ( akrilik malzeme ) materyaller kullanılarak üretilen bankolarda, cam ve metal panellerle birleştirilen modelleri de bulabilirsiniz.

Banko Seçiminde Dikkat Edilmesi Hususlar Nelerdir?

Banko, karşılama mobilyaları nedir sorusunun cevabını ve banko modellerini inceledikten sonra, ofisiniz ve mağazanız için banko seçimi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Yazımızda daha önce de belirttiğimiz gibi, seçiminizin genel mekan dekorasyonunuzla bir bütünlük oluşturması oldukça önemlidir. Fakat sadece bütünlük yeterli değildir.

İşletmenizin faaliyet alanına ve banko kullanmak istediğiniz bölüme göre doğru seçim yapmak için, öncelikle ihtiyaçlarınızı doğru belirlemelisiniz. Uzunluk, yükseklik ve model seçimlerinizi yaptıktan sonra ürünleri incelemeye başlayabilirsiniz.

Özellikle ofis, mağaza, otel ve bina girişlerinde bulunan güvenlik kontrol noktalarında, daha yüksek ve geniş yapıdaki bankoların kullanımı yaygındır. Ancak resepsiyon alanlarında ziyaretçilerin kolay erişim sağlayabilmesi adına daha kısa modelleri tercih edebilirsiniz.

Ahşap malzemeden üretilen bankolar, diğer ofis, mağaza ve otel mobilyalarınızla da uyum sağlar. Özellikle doğru renk seçimi sayesinde, resepsiyon alanlarınızı da ofisinizin içine dahil edecek tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Tek kişilik banko modellerinin yanı sıra, daha geniş şekilde üretilen ve iki veya daha fazla çalışanın yan yana işlerini yapabilecekleri modeller de üretimleri yapılabilip, satışa sunulur. Pek çok şirket, genel merkez resepsiyon bölümlerinde iki çalışan bulundurur. Çalışanlardan biri gelen çağrıları cevaplayarak yönlendirme yaparken, diğer çalışan ise ofisinizi ziyaret eden müşterileriniz ve misafirlerinizle ilgilenebilmektedir.

En son olarak geniş bankolar, alanı daha iyi doldurur. Ancak resepsiyon alanınızın yeterli büyüklükte olduğundan da emin olmalısınız.

Bankoların üst kısımlarını şirket tanıtımlarınız ve kitapçıklarınız için sergi alanına dönüştürebilirsiniz. Pazarlama çalışmalarınızdan seçeceğiniz örnekleri resepsiyon alanındaki banko üzerinde sergilemek, ofisinizi ziyaret eden ve görüşme için bekleyen misafirlerinize vakit geçirme imkanı tanırken markanızı daha yakından tanımalarına da yardımcı olacaktır. Sizlere özel tasarımlar için lütfen www.novarch.com.tr adresimizden iletişime geçip bizlere istediğiniz, beğendiğiniz ürün ve görselleri sunduğunuz takdirde, sizlere özel tasarım bankolar üretebilir, firmanızın tarzını ön plana çıkarabilir ve aynı zamanda prestijinize prestij katan tasarımlar ortaya koyabiliriz.

Resepsiyon alanlarında özen gösterilmesi gereken bir diğer önemli konu da bekleme koltukları. Doğru koltuk modellerinin ve büyüklüğün seçilmiş olması, ziyaretçileriniz için yeterli oturma alanı yaratmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda mobilya seçimlerinizin, resepsiyon bankonuzla da uyumlu olması oldukça önemlidir. Görsel bütünlük yakalamak ve özenli bir ortam yaratmak için benzer materyalleri seçebilir, renk seçimlerinizle farklı ürünleri bütünleyebilirsiniz.

Bütün bunları gerçekleştirmek için sizlere ofisimize bir kahve içmeye bekliyoruz…