Özel Tasarım Mobilyalarda Öne Çıkan Seçenekler Neler?

Özel Tasarım Mobilyalarda Öne Çıkan Seçenekler Neler?

Yaşam ve çalışma alanlarını tam olarak istedikleri gibi dekore etmek isteyenler için özel tasarım mobilya seçenekleri alternatif oluşturmaya devam ediyor. Özellikle her türlü dekorasyon parçasına sağladığı uyumla tercih edilen tasarım alternatiflerini ihtiva etmesiyle biliniyor. Hep aynı model ve tasarımlarda istediklerini bulamayan alıcılar özel tasarım mobilya seçeneklerini değerlendirme ayrıcalığına sahipler.

Özel Tasarım Mobilyaların Artıları

1- Alıcılara Özgür Seçimler Sunması: Birçok farklı model aynı oda içerisinde uygulanabilmektedir. Tamamen ev sahiplerinin istekleri doğrultusunda yepyeni ve göz alıcı tasarımlar özgün çizgilerle birlikte sunuluyor. Örneğin hem Rustik hem de İskandinav tarzını aynı oda içerisinde değerlendirebilmek mümkün. Özgürlük odaların genelinden mobilyaların tekeline kadar indirgenebiliyor. Bir mobilyada hem Retro hem de klasik çizgileri yansıtan dekoratif çeşitlilik sağlanabilmektedir.

2- Tamamen Doğal ve Sağlıklı Olması: Ürünlerin imalatında ahşap malzemelerine öncelik verilmektedir. Aynı zamanda hem masif hem de deri olan malzeme ortaklığı da kimi özel tasarım mobilya seçeneklerinde kendini göstermektedir.

3- Kataloglarla Sınırlı Olmaması: Bu zamana kadar kataloglarla sınırlı olan siparişler artık tamamen alıcıların hayal dünyasına ve özel seçimlerine bırakılıyor.

4- Bütçeye Göre Sipariş Verilebilmesi: Tüm özel tasarım mobilyalar özel fiyatları ve indirim seçenekleriyle sunuluyor. Bütçe planlaması yapan alıcılar tekli koltuklar ve oturma grupları gibi alternatifleri ekonomilerine göre değerlendirebilmektedir.

En Trend Özel Tasarım Mobilyalarda İlk Seçenek: Doğal Kütük Yataklar

Yatak odalarını sil baştan dekore etmek isteyen kişiler için doğal kütük yataklar ilk seçeneği oluşturuyor. 5 yıl gibi uzun süreli bir garanti belgesine sahip olan yatak çeşitleridir. Arıtılmış çam malzemesiyle imal edildiği için kullanım talimatlarına dikkat edildiği takdirde çok daha uzun ömürlü olarak kullanılabilir. Özel vernik ile cilalanmıştır. Tercihe bağlı olarak özel ceviz cilaları ile üzerinden geçilebilir.

Antik Aynalar ile Özgün Salonlar

Ceviz ve kayın ağacından yapılan antik aynalar son iki yılda binlerce alıcının tercihi oldu. Dikey, yatay gibi şekillerinin yanı sıra kare ve oval gibi geometrik desenler de tamamen isteğe bağlı olarak üretiliyor. Tamamen antik bir görünüme sahip olduğu için bu ismi almıştır. Özellikle misafir kabul salonlarında sıklıkla tercih ediliyor. Bunun dışında otellerin lobilerinde, ofislerin bekleme salonlarında da mekana ayrı bir hava kattığı gerekçesiyle sıklıkla dekorasyonun içinde değerlendiriliyor. Pürüzsüz bir yüzeye sahip olan antik ağaçlar kişiye özel mobilyaların en yeni ve en doğal alternatifleri arasında bulunuyor.

Rafları Rustik Olan Aynalar

Kişiye özel mobilyalarda koltuklar ve oturma gruplarından sonra en trend olan aksesuarlar, aynalar. Aynalar bulunduğu her ortama bir derinlik ve ayrı bir hava katmayı başardığı için sıklıkla talep ediliyor. Bir diğer seçenek ise raflı olan ve Rustik stile ev sahipliği yapan ayna modelleridir. Raf kısmında ahşap biblolar kullanılarak tamamen doğal bir dekorasyon bütünlüğü de sağlanmış oluyor.