Salonunuza göre Koltuk Takımı Seçimi

Salonunuza göre Koltuk Takımı Seçimi

Salon ve mekânlarınıza en uygun koltuk takımını seçebilmeniz için bazı önerilerimiz olacak, bu yazımızda detaylı püf noktalarını irdeleyeceğiz. Son yıllarda tasarım firmalarının çoğalması ve müşteri bilincinin artması nedeniyle tasarım firmaları yüzlerce binlerce koltuk, koltuk takımı ve koltuk modelleri ile bir hayli kafa karıştırır oldular. Bütün bunların yanı sıra en çok tercih edilen modellerin başında L koltuk takımları, L koltuk modelleri gelmektedir. Ancak halen devam eden klasik koltuk takımları da yadsınamayacak kadar talep görmektedirler. Çekyat formunda tasarlanmış olan koltuklar da çoğunlukla tercih edilen tasarımlar arasında yer almakta. Peki, sizin evinize en uygun koltuk takımı modeli hangisi olmalı? Gelin birlikte inceleyelim.

Odanız, salonunuz, mekanınız için en uygun koltuk takımı seçimini yapmadan önce oturma alanını gözden geçirmeniz ve ölçümler yapmanız gerekmektedir, çünkü salonunuza uygun ölçü ve ebatlarda koltuk takımı, koltuk modeli tercih etmeniz gerekiyor, aksi halde beğendiğiniz fakat mekanınıza olmayan ve o anlık tasarımından ve boyutundan etkilenip aldığınız her koltuk takımınız mekanınıza uyum sağlayamayacaktır ve sizi mutlu edemeyecektir. Odanızın hem çok boş kalmaması hem de çok sıkışık bir oturma alanına dönüşmemesi için koltuk takımı ölçü ve detayları çok önemli bir detaydır. Küçük oda ve mekânlar için en ideal tercih L köşe koltuk takımlarıdır. Evinizin genellikle köşe kısmına yerleştirilen bu modeller çok yer kaplamıyor olmasına karşın 4 – 6 kişilik bir oturma alanı sunabiliyorlar ve bazen kalabalık gelebilecek misafirleriniz için yer sorunu oluşabiliyor.

Eğer daha geniş bir odaya sahipseniz tercihinizi 3’lü koltuk, 2’li koltuk ve iki adet de tekli oturma, berjer alanı sunan koltuk takımlarından yana kullanabilirsiniz. Elbette daha geniş yer kaplayan bu takımlar odayı ve salonları doldurabiliyorlar. Toplamda ise 7 kişilik bir oturma alanı sunuyor ki bu tip koltuk takımları kişi başı oturum sayınızı arttırabileceği gibi kalabalık misafirleriniz içinde ayrıca çözüm üreteceklerdir. Ancak odanızın geniş olması mutlaka bu koltuk takımlarını seçmeniz gerektiği anlamına gelmemektedir. Sadece tercihlerinizi doğru tespitten sonra gerçekleştirmelisiniz.

Köşe Takımı ile Salon Dekorasyonunuzu Oluşturalım

Örneğin; iki adet köşe L takımı alarak da çok daha geniş bir oturma alanına sahip olabilirsiniz. İki adet köşe takımı ile oda da çok hoş bir birleşim yaratmanız mümkündür. Ayrıca çok büyük salonlar için U oturma grupları da üretilmekte, bu tür koltuk takımları, koltuk modellerini, tasarım ödülü almış çevrimiçi alışveriş sitemiz www.novarch.com.tr/shop adresimizden sizlere özel kampanya ve indirimler ile temin edebilir, soru ve önerilerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Ancak bu tarz oturma gruplarını evinizde kullanabilmeniz için gerçekten geniş bir salon ve mekâna sahip olmanız şarttır. Örneğin; bir villa ve/veya 4+,5+, 6+ ve üzeri dairelerinizde rahatlıkla düşünebilir ve kullanabilirsiniz.

Karşılıklı çekyat tarzı açılır-kapanır mobilyalar kullanarakta kendi oturma grubunuzu kendiniz oluşturabilirsiniz. Berjerleriniz ile oturma alanını çok daha şık bir forma sokmanız da mümkündür. Ayrıca zıt renklerde çekyat tarzı açılır-kapanır mobilyalar kullanarakta odanızda zıtlıktan doğan bir uyum yakalayabilir, gayet renkli bir oturma alanına sahip olabilirsiniz. Ayrıca çeşitli aksesuarlar kullanarak salon ve mekanınızı renklendirebilir, farklı ortamlar yaratabilirsiniz. Koltuk takımı alırken kaliteye ve dayanıklılığa da maksimum önem vermelisiniz ve bu tarz koltuk modelleri, koltuk takımları, deri koltuk modelleri gibi mobilyaların temini için tasarım ödülü almış online ticaret sitemiz www.novarch.com.tr/shop adresimizden temin edebilir, soru ve önerilerinizi iletebilirsiniz. Kullanılan ahşap ve döşemelik kumaş uzun süre kullanım şansı tanıyacak kadar kaliteli olmalıdırlar. Bundan önceki paylaşımlarımızda bu konulara değinmiştik.

L koltuk, koltuk takımları, koltuk modelleri, deri koltuklar, deri koltuk modelleri, deri koltuk takımları, modüler koltuk takımları, modüler koltuk modelleri, kanepeler, kanepe modelleri, kanepe takımları, berjerler, berjer modelleri ve dahası için sizleri tasarım ödülü almış online ticaret sitemiz www.novarch.com/shop adresimize alışveriş yapmaya bekliyoruz. Herhangi soru ve önerileriniz için çevrimiçi bağlantı kurabilir, sorularınızı ve önerileriniz yöneltebilirsiniz.

Ofisimize bir kahve içmeye bekliyor, ürünlerimiz ve iç mimari ihtiyaçlarınız için çözüm ortağınız olmayı çok istiyoruz.