Siz Hayal Edin Biz Sizin İçin Gerçekleştirelim

Siz Hayal Edin Biz Sizin İçin Gerçekleştirelim

Günümüzde pek çok kişinin rahat ve konforlu çalışma alanına sahip olmak istemesiyle birlikte, iç mimarlık şirketleri farklı tasarımlarla ihtiyaçların çözümüne yönelik yenilikler sunmaya başlamıştır. Her ne kadar ofis ortamından uzaklaşılarak yeni bir çalışma alanında özgürce çalışmak asıl hedef olsa da, kullanılacak homeofficedizaynının belli bir disiplini sağlaması önemlidir. Bu nedenle de iç mimarlık firmaları, kişiye özel çalışma alanları oluştururlar. Peki, kişiye özel çalışma alanı için hangi detaylara yer verilir? Biraz da bunlarla ilgili bilgi vermek, pek çok kişiye ilham kaynağı olabilir.

İç Mimarlık Firmalarının Proje Tasarımında Adım Adım

Proje alanı için hazırlıklar daha inşaat halindeyken başlanır. Eğer ki isteğinize en uygun tasarıma sahip bir alanınız olsun istiyorsanız, projenin başlangıcından itibaren bir iç mimar desteği almanız iyi olur. Peki, iç mimarlık desteği alındığında ne olur? İç mimarın görevi; proje devam ederken hayal edilen iç mekanın isteğe en uygun şekilde tasarlanmasını sağlamaktır. Bunun için de proje süresince görseller ve planlar hazırlanarak hayal edilene her geçen gün bir adım daha yaklaşılmasını sağlar. Böylelikle kişiye özel olarak tasarlanan iç mekanın son hali kişiye gösterilmiş olur. Sonuç olarak da doğru adımlarla, zaman kaybı yaşanmadan mümkün olan en kısa sürede istenilenin elde edilmesi sağlanır.

Kişiye Özel Tasarımlar Nasıl Oluşturulur?

Her şeyden önce kişinin istekleri doğrultusunda, en doğru iç mekan tasarımı için projenin taslağı oluşturulur. Böylelikle istekler ve ihtiyaçlar belirlenmekle birlikte, mekanla ilgili hangi tasarımın daha doğru olacağı tespit edilmiş olur. Bu sayede mekanın kullanım amacına göre, aynı zamanda motivasyon sağlayan bir ortam da ortaya çıkar. Çünkü eğer ki evinizden çalışmayı düşündüğünüz bir işiniz varsa ve bunun bir iç mekan tasarımı yapılmasını istiyorsanız, iş disiplinini sağlayabileceğiniz ve aynı zamanda size motivasyon sağlayacak bir alana sahip olmalısınız. Bu odak noktasıyla istanbul iç mimarlık firmaları arasında ön plana çıkmış olan çeşitli tasarımlarla başarılı projelere imza atılmıştır.

İç Mimar İçin Proje Alanının Özellikleri Nasıl Olmalı?

Kişiye özel olarak hazırlanacak olan proje başlangıcında, kullanılmak istenen mekanın kullanım amacına uygun olup olmadığı önemlidir. Bu yüzden mekanın sahip olduğu doğal özellikleri de mutlaka göz önünde bulundurulur. Yani; doğal aydınlatma ve havalandırma imkanları bir çalışma alanı için ya da herhangi bir amaca yönelik kullanılacak alan için dikkat edilmesi gereken noktalardır. Eğer ki yeterli bir doğal aydınlatması olmayan bir mekanda çalışmak isteniyorsa, bu hem görüş alanının kısıtlı olmasını hem de motivasyonu olumsuz etkileyebilir.

Elbette bir iç mimarın aydınlatmayla ilgili çözümleri olacaktır. Ancak mümkün olduğunca doğal kaynaklardan yararlanabiliyor olmak gerekir. Ayrıca oksijensiz bir ortamda her ne yapılıyor olursa olunsun, enerjiyi sirkülasyonu oluşamaz. Bu da üzerinde çalışılan konu ile ilgili konsantrasyonu etkiler. Tüm bu basit ama önemli detaylar, bir iç mimarın kesinlikle dikkat edeceği temel konulardır. Bu konularda olduğu gibi, diğer detaylar üzerinde de kişinin isteklerine en yakın olanı sunmak için çalışılır.