Spor Ve Sağlık Merkezleri İçin Orijinal Tasarım Fikirleri

Spor Ve Sağlık Merkezleri İçin Orijinal Tasarım Fikirleri

Günümüzün günlük koşuşturmacaları arasında sağlığına vakit ayırmak isteyen bireyleri için spor ve sağlık merkezleri kaliteli yaşamın anahtarı olabiliyor. Artan bu kültür genç girişimciler için orijinal iş fikirleri arasında yer alıyor. Peki, spor ve sağlık merkezleri için nasıl bir mekân konsepti hazırlanmalıdır? Doğru cevaplar iç mimarlık alanında yer alıyor. Sıkıcı konseptler, kullanışsız tasarımlar, spor yapmaya gelen bireylere itici gelen detaylar bu işi yaparken kendinizi geliştirmenizin önüne geçer. Güzel bir başlangıç için tasarım alanında doğru detaylarla ve ne istediğinizi bilerek doğru konseptlerle işe başlamalısınız.

spor salonları

Modern Tasarımlar

Spor salonu olarak tercih edeceğiniz mekân mutlaka geniş olmalı ve dekorasyonlarda yer verdiğiniz aynalar mekânlara derinlik katarak daha bir ferah kullanım alanı oluşturabilmelidir. Doğru dekore edildiğinde kullanışlı mekânlar elde edilebilir. Zemin, duvar ve aydınlatma alanında hoş bir konsept elde edilmesi spor yapmak için gelen bireylere sakinleştirici ve rahatlatıcı bir ortam oluşturur. Geçmiş dönemlerde beyaz sıva ile hazırlanan tasarımlar yerine soluk renkler ve pastel tonlar öne çıkıyor. Orman yeşili, mat altın gibi renk tonları modern seçimler olabilir. En iyi iç mimarlık şirketleri arayışlarınızda spor salonunuzu rahiplerinizden ayıracak detaylarla öne çıkılması önemlidir. Bu alanda firmamız alanında uzman kadrosu ile modern tasarımlar sunmaktadır.

modern spor salonu tasarımları

Doğal Tasarımlar

Spor salonlarına gelen bireylerin amacı rahatlamak ve kötü enerjilerini atarak kendilerini spor ile yenilemek olmaktadır. Bu nedenle zemin ve duvar tasarımlarında doğal, göz yormayan konseptler oluşturulması da avantaj sağlar. Bu nedenle ahşap detaylar hem zeminde, hem de tavan ve duvarlarda yer alabilir. Doğru aydınlatma ile çok başarılı bir dekorasyon elde edilebilir. Farklı spor aletleri, duşlar, içecek dolapları spor salonlarının olması gereken seçeneklerdir. Salonun bir kısmı vücut geliştirme için bir kısmı da kardio için açılabilir. Soyunma odaları, müracaat yeri, bekleme ve dinlenme yeri salonda bulunması gereken bölümlerdir. Her bölüm amacına yönelik bir iç mimar tarafından tasarlanmalıdır.

doğal tasarımlı spor salonu

Aydınlatma ile Tamamlanan Konseptler

Aydınlatma bir spor salonunda olmazsa olmazlar arasında yer alır. Ustalıkla kullanılan bir aydınlatma ferah bir ortam oluşturur. Bu nedenle iç mimarlık firmaları bu alanda doğru seçimler için hazırladıkları konseptlere uygun seçimler yaparlar. Spotlar bu alanda en çok kullanılan aydınlatma seçenekleri arasında yer alıyor. Sarkıtlar ve florasan modellerde geniş alanları doğru bir şekilde dekore etmek için kullanılmaktadır. Renk olarak bir renk konsepti belirlenebilir. Örneğin kırmızı ana rengin kullanıldığı bir mekanda duvarlar ve tavan açık renklerde olabilir, aydınlatma alanında ise sarkıt modeller ortama farklı bir enerji katabilir. Mekanınızın insanların kendilerini iyi hissettiği bir ortam olabilmesi için istanbul iç mimarlık firmaları arayışlarınızda alanında uzman ve deneyimli ekiplerimiz en doğru ve başarılı konseptlerle girişimlerinizi başarıya ulaştıracaktır. Dekorasyonlarda kullanılan aksesuarlar ise spor salonlarında çok farklı bir hava oluşturabilir.

aydınlatma konseptleri