Tasarım ve İnşaa Aşamaları Nelerdir?

Tasarım ve İnşaa Aşamaları Nelerdir?

Modern bir mekân tasarımı ve inşası, oldukça detaylı ve uzmanlık isteyen çok keyifli bir yolculuk gibidir. İç mimar ve teknik ekiplerimiz, proje yöneticilerimiz, olabilecek tüm riskleri ortadan kaldırmak ve beklenenin ötesinde, iyi bir bitiş sunmak için iş birliği içinde çalışmaktadırlar.

İç ve dış mekânlarda kullandığımız dekorasyon tekniklerimiz, tasarım stratejisini benzersiz hız, yüksek kalite, esneklik ve sınıfının en iyi dijital teknolojisini kullanarak sunulan uygun maliyet ile birleştiriyor. İç mimarlık projelerimizdeki tüm aşamalarda uzman kadromuz hizmet veriyor.

• Tasarım

• Proje yönetimi

• Maliyet danışmanlığı

• Mühendislik

• İnşaat

• Teknoloji

İç tasarımcılarımız hem estetik hem de işlevsel olarak kullanıcıyla bağlantı kuran mekânlar yaratıyor. Markalaşma, sürdürülebilirlik, kalite ve güvenlik içeren, tam entegre bir iç tasarım hizmeti sunuyoruz. Her aşamada, bir şirketin marka değerlerini ve kültürünü doğru bir şekilde yansıtan yenilikçi alanlar oluşturmaktayız.

İç mimarlık firmaları, bu alanda yeni bir çağ açtı diyebiliriz. Son yıllarda yaşanan büyük yenilik ve değişimler, çok hızlı bir şekilde hayatımıza girmiştir. Bu yeniliklerden uzak kalmayan ve çizgiyi takip eden mekân sahipleri, rekabet ortamında yerini muhafaza edebiliyor. Aynı zamanda müşteri trafiğini arttırmasında mekan dekorunun önemi hiçbir şeyle kıyaslanamayacak kadar büyük oluyor.

İç Tasarım Aşamalarımız Nelerdir?

1- Müşteri danışmanlığı

İç mimarlık ofisleri İlk aşamada, proje programlama süreci ile bir başlangıç yapar. Müşterinin ihtiyaç ve hedefleri belirlenir. Mekanın kendine özgü işlevleri, kullanacak mobilya ve ekipman gerekliliklerine ilişkin tüm detaylar belirlenir. Aynı zamanda ölçümler ve fotoğraflar da alınır. Bu aşamada müşterilerimizin anlatmakta zorlandıkları dekorasyon hayalleri, uzmanlarımız tarafından uygulanan bazı teknikler ile ortaya çıkarılır.

2- Şematik tasarım

Şematik tasarım aşamasında, mekân planlama ve mobilya yerleşimleri geliştirilmiştir. Dolaşım düzenleri ve minimum açıklıklar dikkate alınarak kat planına uygulanır. Kaba eskizler ve kotlar yaratılır. Ön taslak ve bitiş fikirleri geliştirilir. Ardından gözden geçirme ve revizyon için müşteriye sunulur.

3- Tasarım geliştirme

Şematik tasarımın son onayından sonra, tasarımcı kat planları, kotlar ve diğer ilgili öğeleri daha ayrıntılı olarak geliştirir. Renkler ve cilalar rafine edilmiş, mobilyalar, kumaşlar ve donanımlar seçilmiş ve maliyet tahminleri hazırlanmıştır. Elde edilen tasarım müşteriye inceleme, revizyon ve son onay için sunulur.

4- İnşaat belgeleri

İlk aşamada tamamlanacak işin spesifik detayları belgelenir. Bu detaylar, döşeme ve boya gibi sonlandırma seçimleri, aydınlatma planları, sıhhi tesisatın konumu ve armatür seçimi, tamamlanması gereken işin kapsamına ilişkin elektrik düzenlerini içerir. İkinci aşamada teklifler alınmakta ve satın alma siparişleri verilmektedir.

5-İnşaat yönetimi

Bu aşama, işlerin yapıldığı ve kurulduğu son aşamadır. İç mimarlık şirketleri bu aşamada özel ekibi ile tüm operasyonları sıkı bir şekilde takip etmelidir. Mühendislik ekibimiz, tüm hesaplamalar ve inşaat detayları konusunda uzmandır. Deprem yönetmeliğine uygun olarak son sistem malzeme kalitesi ve teknoloji kullanılmaktadır.